Hovorí sa, a medzi užívateľmi výpočtovej techniky sa veľmi rýchlo šíri názor, že ak chceme mať istotu, že náš počítač nenapadnú žiadne vírusy a hackeri, musíme sa pohybovať v režime OF-LINE. Pokiaľ je Váš počítač pripojený k sieti cez Bluetooth, Wi-Fi, alebo klasický internet, môže byť ohrozený krádežami dát, vírusmi, hackermi, alebo stiahnutím niektorých komponentov.
 pracovnice při práci
Musíme si však uvedomiť, že aj dobre zabezpečený počítač bez pripojenia k internetu, teda v režime OF-LINE, môže byť cieľom útoku a napadnutia. Zaujímavé riešenie tohto problému našli traja vedci z izraelskej univerzity. Zistili, že je možno software pod označením USBee zabudovať do bežných USB zariadení a potom z infikovaných zariadení bezdrôtovo prenášať dáta.
 dům na usb
Software USBee:
 
–        Vlastná funkcia je založená na prenose elektromagnetických signálov.
–        Aby bolo možné tieto signály zaznamenať a analyzovať, potrebuje druhý počítač len výkonnú anténu a tie správne funkčné nástroje.
–        Tento spôsob útoku umožňuje preniesť až 80 bajtov za sekundu, v závislosti od typu USB zariadenia, ktorý software využíva.
–        Napríklad bežný USB flash disk umožňuje tento prenos na vzdialenosť necelé tri metre. Ak je zariadenie pripojené prostredníctvom kábla, ktorý možno použiť ako anténu, potom sa zvyšuje dosah prenosu až na osem metrov.
–        Aj cez túto, vyššie popísanú možnosť, nie je pravdepodobné, že by sa USBee nejako nekontrolovateľne šíril. Prvým krokom je totiž nutnosť infikovať počítač, ktorý nie je pripojený k sieti a v praxi to vyžaduje obrovské úsilie a dlhodobé plánovanie.
–        USBee napríklad dokáže použiť kábel z USB klávesnice, alebo myši na prenos prístupových údajov do pripravenej prijímacej antény druhého počítača.
 
Z vyššie uvedených poznatkov teda vyplýva, že pomocou USBee môžu byť teoreticky ohrozené aj systémy, ktoré sú považované za úplne bezpečné.