·         Hračku Fidget spinner už veľmi dobre poznáte. Je to malá hračka ktorá sa točí dookola. Slúži na udržanie pozornosti , a je vyrobená z rôznych materiálov ako napríklad plast , drevo, železo , či dokonca zo skla.  a je skôr vhodnejšia pre deti., a mali ste si ju možnosť zakúpiť za pár eur. Prečo píšem o tejto hračke?
 
spinner

·         Prichádza novinka ktorá ohromí asi každého. No ja som ešte o tomto nepočul. Ide o Fidget spinner a mobilný telefón v jednom. Tento telefón má 1.4 palcový farebný displej , obsahuje webový prehliadač , technológiu Bluetooth ale škoda že pamäť sa vráti späť o 20 rokov. Pamäť má totiž len niečo cez 30 megabajtov , ale za to sa dá rozšíriť pomocou pamäťovej karty do 8 GB . Obsahuje tiež aj klávesnicu na písanie. Neobsahuje žiadny operačný systém a ani aplikácie . Ide teda o jednoduchý telefón na volanie , písanie sms správ , prehliadanie webových stránok cez prehliadač a počúvanie hudby či samotného hranie s klasickým Spinnerom.  . Tento Fidget spinner telefón si môžete zakúpiť v rôznych farebných prevedeniach teda v rôznych farbách , a predaj začal len v Indii za v prepočte okolo 20- tých eur.

bílý spinner
 
Prvý telefón v Fidget spinneri ktorý sa dostane na trh možno budúci rok. Avšak uvidíme či bude na trhu úspešný a či sa predá aspoň stotisíc kusov. Je to zaujímavé ako z jednej veci môžu urobiť dve v jednom. Jedna hračka na hranie a zároveň aj na telefonovanie,  O chvíľu príde niečo čo nebudeme čakať , a ohromí to nie len náš slovenský trh ale celý  svet. Záver : Jednoduchá hračka vhodná nie len pre deti ale aj dospelých ľudí ktorý nechcú používať smartphone ale klasický malý telefón s klávesnicou. Keďže je toto zariadenie malé nebudete vedieť že ho máte , a nebude vám ani zavádzať vo vrecku. Dva v jednom za pár eur ktoré si môže dovoliť naozaj každý .