Ak veľa času trávite vo svojom aute, zrejme Vám príjemnú spoločnosť na cestách robí Vaše autorádio. No nie ste s ním spokojný a rozmýšľate nad novým? Tie dnešné sú naozaj pokrokové a idú s dobou. Majú množstvo nových vlastností, ktoré sa Vám snažia spríjemniť a zjednodušiť život na cestách. Ak ich porovnáme s tými, ktoré boli len CD, či dokonca len MC mechanikou, je to už ozaj o niečom inom. Technologicky sa posunuli o veľký kus vpred. Teda už sa nejedná len o primitívne prehrávanie disku, ale máme na výber i rôzne funkcie a ako keby tablet, cez ktorý si okrem iného spríjemníme atmosféru v aute kvalitným ozvučením a našim výberom obľúbených piesní.
rádio v autě
Zoberme si napríklad také autorádio Alpine UTE-72BT v cene 95 Euro. Disponuje špecifickou vlastnosťou, funkciou Bluetooth Plus.
Ide o typ autorádia, ktoré nemá vstavanú CD mechaniku, no aj napriek tomu si cez neho vypočujeme množstvo našej obľúbenej hudby. Má možnosť bezdrôtového prenosu zvuku. Pomocou nášho mobilného zariadenia spustíme hudbu a autorádio ju rozpozná a prehrá cez svoj systém.
černé autorádio
Na výber už nemáme len slovenské rádiové stanice, ale populárne internetové rádiá ako Spotify, Tuneln, AUPEO, Last FM, či Audible. Tieto internetové rádiá nám dávajú možnosť vybrať si presne tie piesne, ktoré momentálne chceme počuť. Dajú nám možnosť výberu našich obľúbených skladieb. Pripojenie pomocou funkcie Bluetooth Plus je bezchybné, žiadne ani len stotinové narušenie signálu by hroziť nemalo. To je ďalšia podstatná výhoda, kedy si dobre pamätáme, aký bol niekedy problém naladiť rádio stanicu bez toho zbytočného šumu. Hudba na CD zasa sekala, pretože sa ľahko „škrklo“ CD a MC kazety taktiež neboli zrovna kvalitné. No pomocou Bluetooth Plus a tohto typu bezdrôtového pripojenia sú tieto problémy už minulosťou a svoju hudbu máte vždy po ruke. Nemusíte ju nahrávať na CD či kazetu. Nemusíte ani čakať, kým Vám ju v našom rádiu zahrajú.