Neodmysliteľnou súčasťou interiérov a izieb sú prvky vo forme dverí. Tieto dokážu dostatočne a spoľahlivo oddeliť jeden priestor od druhého, no zároveň dotvárajú ten správny vizuálny efekt. Výsledkom je dosiahnutý pocit súkromia a viditeľného oddelenia priestoru na dve odlišné časti. K funkčnej ako aj estetickej dokonalosti však môže v nejednom prípade prekážať ich otváranie, ktoré si pýta zbytočne veľa miesta.
posuvné dvere sklenené v jídelně

Práve z tohto dôvodu sa tešia popularite posuvné dvere sklenené, ktoré okrem praktickej stránky prinesú takisto vizuálne obohatenie vďaka jedinečnému materiálu, akým je sklo. Nás však takisto zaujíma aj tá praktická stránka a teda fak, že ide o princíp posuvného otvárania prinášajúci funkčné výhody pri každodennom zaobchádzaní. V neposlednom rade je pozitívom najmä fakt, že uvoľníme dostatok priestoru, čím v konkrétnej miestnosti vznikne slobodnejší priestor a odvzdušnenejšia atmosféra.

Hlavnou prioritou a podstatnou stránkou je úspora miestom, ale nezabúdajme tiež na šikovnú manipuláciu a moderný dizajn s dávkou luxusu, ktorý sa dokáže podpísať pod celkový štýl miestnosti. Pochopiteľne sa tento princíp stal obľúbený u zákazníkov, ale rovnako tak tiež u architektov, ktorým dokáže vyriešiť isté nejasnosti spojené s nedostatkom priestoru či vizuálnym doladením do zmysluplnej podoby. Dizajn takýchto dverí je tak väčšinou spracovaný do tých najmenších detailov.
posuvné dvere sklenené na skříni

· Oceníte ich najmä v prípade, kde je potrebné rozdeliť veľký priestor na menšie časti, ale tiež z hľadiska menších priestorov, kde naopak potrebujeme ušetriť čo najviac miesta. Posuvný spôsob otvárania prináša veľmi praktickú stránku v každej situácii. Tešia sa tak využitiu napríklad v kancelárskych či komerčných priestoroch, no z pohľadu rodinných interiérov sú ideálnym prvkom pre rozdelenie kuchyne od obývačky či spálne od kúpeľne.

Posted in Nezaradené