Väčšine bežných návštevníkov internetových stránok výraz SEO, nič nehovorí. Nakoniec ak sa nevenujete tvorbe web stránok nemá vám ani čo hovoriť. V jednoduchosti sa jedná o zlepšenie vyhľadávania vašej stránky. Čo má nakoniec za následok väčšiu návštevnosť a zisk.
Na internete existuje množstvo návodov a názorov ako by taká správna SEO optimalizácia mala vyzerať. No niektoré zásady by mal dodržať každý kto to myslí vážne.

seo

Aktualizácia obsahu stránok

V dnešnej unáhlenej dobe už málokoho zaujíma čo bolo minulý týždeň. A inak to ani nebude vo vašom prípade. A tak je dôležité aby obsah vašej internetovej stránky bol aktuálny. Ak máte dostatok prostriedkov tak potom aj z minúty na minútu. Ľudia chcú byť jednoducho v obraze. A keď im to neumožníte vy, tak niekto iný určite.


Správne rozložte obsah webu

Jedna vec je ak je stránka aktuálna a každú minútu sa na nej objaví množstvo nového materiálu. A druhá vec je či je správne usporiadaný takýto obsah. Pretože asi nikoho nepresvedčíte o svojej profesionalite len tak. Napríklad ak v kategórií kuchyňa, budú aj informácie o novinkách z oblasti automobilov. Nikoho tým nepresvedčíte že je na správnom mieste.


Metadáda

Metadáta by mali byť pre vás rovnako dôležité ako samotný názov alebo obsah stránky. Je to z toho dôvodu že pomáhajú vyhľadať práve tú vašu stránku. Vyhľadávač tak učiní na základe nejakého popisu toho čo má vlastne hľadať. Na druhej strane dnes čo odborník to názor a ani v tejto oblasti niesu páni odborníci jednotný. To ale neznamená že by ste metadáta mali ignorovať.


Vlastné odkazy na stránke

Nesmiete zabúdať na to že návštevník by mal na vašej stránke nájsť všetko čo k téme potrebuje. A to v podstate znamená že ho musíte smerovať z odkazu na odkaz v rámci vašej stránky. Nechcete predsa aby odišiel hneď po prečítaní článku. Ak to samozrejme nie je váš zámer.

googel

Originál je len jeden

Áno hovorí sa že originál je len jeden. A pokiaľ nechcete mať opletačky zo zákonom nemali by ste na to zabúdať. Veď predsa chcete takýto obsah verejne prezentovať. Niekedy stačí vymeniť pár slov a nemusíte sa ničoho obávať. Ak si teda odmyslíme zákonné dôvody tak potom verte že návštevník si vašu stránke lepšie zapamätá ak bude niečim odlišná.