Umelec sa dokáže do svojej práce poriadne zahryznúť, ak má nejakú víziu, sen alebo objednávku, ktorá sa nedá odmietnuť. Presne takúto zákazku dostal Jason Stieva, umelec, ktorý sa venuje gotickému umeniu už 20 rokov. Na diele pracoval 14 mesiacov každý deň, ale určite to stálo za to. Vytvoril fantastické dielo – mystickú loď Leviatan, loď plnú duchov.

vrak
 
Autor fascinovaný temnými námetmi
Jason Stieva je umelec pracujúci na umeleckých dielach, ktoré sa dajú nazvať temnými a tie ho sprevádzajú už asi 20 rokov. Patrí medzi odborníkov na temné námety, pracoval na dielach pre súkromných zberateľov, ale aj na filmových kulisiach. Táto výzva, vytvoriť loď duchov Leviatan, patrí medzi najväčšie v jeho tvorbe. Každý detail je precízne vypracovaný, toto dielo sám umelec označil za najkrajšie, no zároveň najzložitejšie z tých, ktoré doposiaľ vytvoril.
 
Prepracovaná „temnota“ korábu
Koráb je vysoký 2,5m a dĺžku má viac ako 7,5m. Prívlastok „temný“ nedostal náhodou, celý totiž pôsobí dojmom, akoby bol prerastený lebkami, kostrami „zombíkov“ a mŕtvymi hlavami.  Na korbe lode sú rozvešané desiatky tiel, detailne sú vypracované gotické stožiare, to všetko budí dojem, akoby autor pracoval s mikroskopom v rukách. Podľa Jasona loď možno zaradiť medzi jeho najprepracovanejšie diela, práca na nej bola skutočne extrémne náročná. Všetky jeho doterajšie výtvory desia temnotou a bizarnou krásou, ale loď duchov akoby naozaj ožila a vystúpila z mýtov.
 

sochař

Majiteľom je klient so záľubou v hrôzach
Celý tento výtvor vznikol na objednávku Jasonovho klienta, jedného milovníka temných príbehov a hrôz. Zakotvila uňho po 14 mesiacoch intenzívnej práce, no autor k nej má aj po predaji prístup. Z času na čas sa u klienta zastaví a kochá sa nad svojim ešte stále neprekonaným dielom, ktorého zábery dokonca nedávno zverejnil aj na svojom instagrame, spolu s archívnymi zábermi z celého tvorivého obdobia vzniku diela. Loď môžeme označiť ako vitráž umenia, je krásna, ale temnými vyobrazeniami, ktoré sa nej nachádzajú, zároveň naháňa strach a hrôzu.