Čo vlastne očakávame od zábradlia? Najskôr asi funkčnú stránku a fakt, aby zabezpečilo náš prechod po schodoch alebo možnosť spoľahlivo sa oprieť na ballkóne. Sú tu však aj ďalšie stránky, ktoré by sme mali zohľadniť, a to napr. estetiku, dizajn a jeho odolnosť.

Rodinný dom, náčrt, ilustrácia

Súčasný trh totiž ponúka širšie možnosti a preto je vhodné vybrať typ, ktorý by ako sa vraví, zabil niekoľko múch jednou ranou. V prípade balkónov tak môže ísť o odolné balkónové zábradlie z nerezovej ocele, čo nielenže poskytne požadovanú estetiku, ale v spojitosti so špeciálne upravenou nerezovej oceľou vravíme tiež o jej vysokej odolnosti a schopnosti odolávať i náročnejším vplyvom.

  • Ide o univerzálny materiál, ktorý je vďaka týmto vlastnostiam vhodný tiež pre umiestnenie do exteriéru.

Vlastnosti ako odolnosť, dlhá životnosť a pritom minimálna náročnosť údržby však určite oceníme aj v interiéri, respektíve v prípade zábradlí na vnútorné schodiská. Tu môže byť efekt zachovania si nepoškodeného dizajnu na niekoľko desaťročí ešte vyšší, dokonca aj za použitia nereze s nižším stupňom odolnosti. Okrem tejto stránky je ale pozitívom tohto typu zábradlia tiež moderný trendový dizajn, čo je vlastnosť, ktorú ocenia práve vnútorné priestory.

Apartmán, balkóny

A v podstate zostáva jedno, či vravíme o firemných, kancelárskych alebo bežných rodinných interiéroch. Práve moderné domácnosti alebo tie, čo vedia oceniť kvalitný dizajn začínajú voliť práve tento materiál. A ako už bolo spomenuté, príčinou nie je len atraktívne prevedenie, ale tiež parametre špecifické pre nerezovú oceľ. V stručnosti teda možnosť vychutnávať si stálosť dizajnu na niekoľko desaťročí. Takéto zábradlie prakticky stačí prebehnúť s navlhčenou utierkou, no ak chcete zachovávať jeho lesklosť, je možné použiť špeciálne prípravky.

Takýto trendový a zároveň funkčný dizajn sa dá docieliť aj v prípade balkónov či zábradlí umiestnených v exteriéroch.