Veľa z nás si zrejme dovolenku spája najmä s pekným a teplým počasím.Ležíte niekde pri mori a slnko vám jemne zohrieva pokožku. Čítate si knihu a sledujete pri tom ľudí šantiacich vo vlnách rozbúreného mora….Avšak dovolenka nemusí vyzerať len takto. Ako na perfektnú zimnú dovolenku, ktorá bude pre vás zážitkom?
Športové aktivity
Pokiaľ máte radi zimné športy, máte viac než z polovice vyhraté.Dovolenka na horách v útulnej chate, kde počas dňa budete športovať a večer si zapálite oheň v krbe bude pre vás rajom na zemi. Okrem toho, že rozpohybujete svoje telo, užijete si krásne večerné hygge momenty so svojimi blízkymi.

dovolená v zimě


Taktiež je ideálom krásneho večer po celom dni plnom športových aktivít aj wellness, masáž, či iné relaxačné aktivity. Takáto dovolenka môže byť taktiež veľmi relaxačná. Vďaka tomu, že budete mať neustále program, nebudete mať čas na rozmýšľanie nad prácou, či inými problémami a povinnosťami.
Zimná dovolenka je veľmi vhodná aj pre rodiny s deťmi, pretože je najlepšie pokiaľ sa deti zimným športom začnú venovať čo najskôr. Zároveň budú mať program a budú môcť využiť svoj potenciál a stráviť čas na čerstvom vzduchu. Okrem lyžovania je dobrou alternatívou aj sánkovanie, či bobovanie.
skupinka lyžařů
Výhody dovolenky v zime
Aj keď v súčasnosti už kúzlo zimnej dovolenky objavilo viacero ľudí, ešte stále patrí medzi menej časté. Práve preto sa môžete tešiť z toho, že nebudú všade turisti. Oplatí sa to preto spojiť aj s nejakými historickými, či prírodnými pamiatkami. V zime je však vždy dobré vopred si prezrieť otváracie hodiny mimo sezóny.
Rovnako môže byť aj samotná cesta omnoho lacnejšia. Cesta je tiež omnoho jednoduchšia keďže všade nie je milión ľudí. Takže si len zbalíte svoje letiskové nezbytnosti a ste pripravení na zimné dobrodružstvo, ktoré môže byť pre vás rovnako záživné ako letná dovolenka pri mori.