Nepodceňujte klasické knižnice
Kedy ste boli naposledy v mestskej knižnici? Áno, je pravda, že dnes nájdete mnoho cenných poznatkov online, ale v klasickej knižnici môžete naraziť na skutočné poklady. Okrem toho, je preukázané, že čítanie klasických kníh podporuje myslenie, predstavivosť, napomáha sústredeniu a nepochybne zvyšuje slovnú zásobu. Taktiež, v neposlednom rade, zvyšuje mozgovú činnosť, takže je jednou z prevencií proti Alzheimerovej chorobe.

knihovna

Staňte sa polyglotom
Angličtinu vie v dnešnej dobe každý, jej znalosť sa pokladá vo veľkej miere za samozrejmosť. Znalosť rôznych jazykov so sebou prináša nespočetné množstvo výhod. Na internete nájdete množstvo videí, ktoré Vám učenie nových jazykov uľahčia a dokonca sa to stane Vašim koníčkom.

globus

Cestujte
Jeden z najväčších mysliteľov vôbec, Sv. Augustus povedal, že svet je kniha a tí, ktorí necestujú, čítajú iba jednu stranu. V 21. Storočí je cestovanie finančne dostupnejšie ako kedykoľvek predtým. Umožní Vám spoznanie nových krajín, nových kultúr, precvičenie jazyka a iné. Nehovoriac o zážitkoch, na ktoré budete spomínať celý život a raz ich možno budete rozprávať svojim vnúčatám, pre ktoré sa stanete inšpiráciou a vydajú sa po Vašich stopách.

Online kurzy
Online kurzy existujú už aj v slovenskom jazyku, ak však ovládate angličtinu, máte neporovnateľne viac možností. Medzi najvyhľadávanejšie domény poskytujúce kurzy online patria coursera.org, udemy.com, edx.com a oveľa oveľa viac, čiže skutočne máte z čoho vyberať. Vo väčšine prípadov dostanete k ukončenému kurzu aj certifikát, ktorý pre Vás v budúcnosti môže byť ďalšou obrovskou výhodou.

pc

Obklopte sa ľuďmi s podobnými záujmami
Prokrastinácia je veľmi zlá a sú to práve iní ľudia, ktorí Vás môžu potiahnuť a ukázať, že Vás to skutočne baví, pripomenúť Vám, prečo sa vlastne chcete vzdelávať. Alebo, na druhú stranu, môžete byť pre niekoho inšpiráciou Vy. A pocit, že Vás niekto obdivuje, preukázateľne podporuje podanie lepších výkonov.