Aj keď dohady o novom produkte od firmy Samsung boli rôzne, vývojári nesklamali a priniesli nám telefón, ktorý disponuje viacerými výhodami.
mobil, klíče a sluchátka
Parametre  (modely S8 a S8+)
Displej                                 rozlíšenie len mierne narástlo na5,8 u S8 a u S8+to je 6,2 palca z pôvodných 5,5, pričom sa zachovala funkcia Always On (zobrazovanie informácií na zhasnutom displeji)

                               Keďže displej pokrýva skoro celú prednú stranu, tvorí efekt nekonečnosti obrazovky. Minimálna veľkosť rámčekov je tak pýchou tohoto modelu.

Rozmery             14,89 x 6,81 x 0,8 cm /// 15,95 x 7,34 x 0,81 cm
Operačný systém            Android 7.0 Nougat
Procesor             Exynos 8895
Hmotnosť           155g a 173g
Pamäť                  64 GB + 4 GB RAM (možnosť pridať microSD kartu do 256GB)
Fotoaparát         u oboch modelov je rovnaký a to 12 Mpx f/1,7, predný má 8 Mpx
 
Na rozdiel od svojich predchodcov, u S8 úplne chýba Home button. Túto skutočnosť zákazníci ocenili, ale aj riadne skritizovali. U S8 to však nebolo až také zlé a týmto krokom mu dodali krásny futuristický a elegantný vzhľad. Medzi jeho ďalšie prednosti patrí aj samostatná čítačka otlačkov prstov na zadnej strane, umiestnená vedľa fotoaparátu, čím sa dosiahlo kvalitnejšieho skenovania ako u predchádzajúcej technológie vstavanej priamo do Home buttona. Pribudli taktiež skenery dúhovkyrozpoznávania tváre. K hlavným softérovým novinkám patrí Bixby – hlasový asistent.  Od tohto sa očakávajú veľké veci v odvetví umelej inteligencie.
pracovní mobil
Cenová dostupnosť
Oficiálne uvedená cena je momentálne 799 eur u S8. Pri S8+ si priplatíme o stovku viac – 899 eur. Nie je to málo, ale ak chceme najnovšiu a najlepšiu technológiu, je to pre nás dostupné. Dobrou správou je, že uvedením S8 na trh klesli ceny ostatných modelov a preto si môžeme zakúpiť S7 už od 700 alebo 600 eur.

Uvidíme teda, čím nás tento „telefón bez hraníc“ prekvapí a na čo sa môžeme od vývojárov v najbližšom čase tešiť.