Možno si to tá najmladšia generácia ani neuvedomuje, no hranie videohier má dnes inú podobu a to nemyslím len výzorovo, graficky, ale hlavne v samotnom princípe hrania.
Tá možnosť zahrať si proti kamarátovi je tu už v podstate dlho, od dôb Atari či prvého Nintenda. Nemusíte hrať proti CPU ale proti človeku, pokiaľ ho zavoláte k sebe a zapojíte 2 ovládače. Takýmto štýlom sa hrávalo ešte dlho, dokonca donedávna, no dnes sú už úpne iné vymoženosti. Môžeme hrať s kamarátom pomocou 2 ovládačov i dnes, lenže existuje aj iná, inovatívna a viac možností poskytyjúca cesta. Hrať online!
bílý nápis
Opäť sa síce jedná o hlavné negatívum a to je fakt, že kamarátov k sebe domov už nevoláme a tá hra formou online, na diaľku, už nie je taká osobná. Kamarátovi neponúkneme čipsy, colu a trávime viac času hraním, než komunikáciou. Skrátka nedá sa to zrovnať s osobnou návštevou. Toto je to veľké negatívum, no zato poznáme veľa pozitív.
Hrať môžeme takmer hocikedy a s hocikým. Kamarát nemá čas? No nevadí,.. Zahráme si našu obľúbenú videohru s ľuďmi z celého sveta! Takouto formou sa vždy nájdu nejakí parťáci. Takouto formou je hráčov veľa a môžu spoločne vytvárať rôzne servery a tímy. Proti sebe môže nastúpiť skutočne veľa hráčov z celého sveta a to veľmi jednoducho, zvolíte možnosť multiplayer a to je takmer všetko. Teda už sa dávno nejedná o štýl hrania, kedy sme utekali kamarátovi s ovládačom a hrali sme len dvaja na jednej konzole. Dnes sa pripojíte a každý hrá z tepla svojho domova, pričom môžete hrať s alebo proti Američanom, Rusom, Brazílčanom,… Navyše hry sú už vytvárané na štýl, kedy sa do nich môže zapojiť obrovské množstvo hráčov, pričom na možnosť singleplayer sa už skoro ani nehľadí.
barevný joystick
Dnes sa už hry kupujú formou cez Stream, dokonca aj v obchodov sú pod touto značkou. Musíte sa zaregistrovať cez Stream a ten Vám automaticky dopraje i hranie online s ostatnými. Herné konzoly už takisto dávno podporujú svet online. Naozaj sa ten svet hrania ako takého zmenil. Je trochu neosobný, no na druhej strane nás spája s viacerými ľuďmi. Ale sú to skutoční kamaráti?