Zvieratká sa boja veľmi veľa vecí a jednou z nich je aj ohňostroj počas osláv Nového roka. Je jasné, že keď je Silvester, tak jednoducho tie petardy a ohňostroje k tomu proste patria. A aj keď sa vám to možno nezdá, váš domáci miláčik to prežíva oveľa viac, ako si možno myslíte. Keď ide o búchanie, aj vám predsa občas prekáža, keď vám niečo len tak búcha pod hlavou. A to ešte nemáte tak citlivý sluch, ako má váš psík. Myslite na to, pretože aj keď sa vám to možno nezdá, nakoniec to budete práve vy, kto bude trpieť cez vášho domáceho miláčika.

věrný přítel
 
Aj keď si možno myslíte, že to nie je nič závažné, každý rok sa podpisujú petície proti tomu, aby sme sa jednoducho vyhli všetkým veciam, ktoré môžu našim domácim maznáčikom uškodiť či im privodiť traumu. Je jasné, že tak to proste je a aj keď sa vám to možno nezdá, nakoniec to bude skutočne niečo úžasné, na čo sa môžete spoľahnúť, pretože nebudete vidieť vaše zvieratko trpieť. Ak predsa len rátate s tým, že sa nakoniec budete nachádzať blízko miest, ktoré sú často veľmi hlučné a počas Silvestra sa tam vyskytuje veľmi veľa nepriaznivých zvukov, mali by ste to vášmu domácemu miláčikovi čo najviac uľahčiť.

buldok
 
Chcete vedieť, aký je ten najlepší spôsob? Napríklad to, že im dáte v krajnom prípade tabletku na upokojenie. Možno to nie je práve riešenie, ktoré by ste si predstavovali, ale verte tomu, že je to oveľa lepšie, ako nechať vaše domáce zvieratko trápiť sa len preto, lebo ľudia okolo vás nevedia, že zvieratká trpia. Ak nechcete dávať vášmu maznákovi žiadne lieky, tak skúste niečo iné. Napríklad to, že odídete na Silvestra niekam preč. Odídete na chatu, niekde do prírody, kde sa poriadne nič nedeje a kde je všetko úplne v pohode a totálne neutrálne. Verte tomu, že aj takéto riešenie je oveľa lepšie, ako nechať vaše domáce zvieratko trpieť. Premýšľajte nad tým a myslite na to, čo preň môžete naozaj urobiť.