No v tom sa môžete sčasti mýliť. V dnešnej dobe, keď nikto nič nestíha, je lepšie si všetko naplánovať. A medzi to patrí aj upratovanie. Síce pri upratovaní sa nič nestane, keď ho nespravíte, ale môžete sa cítiť trápne, keď k vám príde návšteve a vy budete mať všade toľko prachu, že sa nebudú stačiť diviť.

koupelna

  • Kúpeľňa – Práve pri kúpeľni je veľmi dôležité, aby sme ju upratovali pravidelne. Vodný kameň dokáže narobiť divy a potom sa vám môže stať, že aj nové dlaždice sa budú musieť vymeniť, pretože sú úplne celé posiate vodným kameňom. Vidno ho hlavne na tmavých podkladoch. Odporúčam upratovať každý týždeň.

kuchyň

  •  
  • Kuchyňa – Čo sa týka kuchynskej linky, odporúčala by som vrchné skrinky z vrchu utierať každý týždeň mokrou handrou. Je to preto, že na vrchných skrinkách sa ukladá prach a vzhľadom na to, že v kuchyni je vlhko tento prach sa tam usadí v podobe lepkavého nánosu. Ak ho budete utierať len raz za mesiac, tak sa budete musieť potrápiť, aby ste ho dobre vydrhli. Naopak, ak ho budete utierať každý týždeň zaberie vám to pár minút, najviac 5 a ušetríte si aj nervy a aj čistiace prostriedky.
  •  
  • Izby –Raz za týždeň by ste mali povysávať alebo pozametať dôkladne každú izbu. Ak je nejaká izba, v ktorej sa nezdržiavate, ako napríklad sklad alebo špajza, stačí keď povysávate alebo pozametáte aj menej často. Umývanie by som kľudne obmedzila na raz za dva týždne. Pretože väčšinou keď si niečo vylejete, tak si to rozumný človek hneď po sebe umyje, takže netreba často zmývať celú podlahu. Stačí povysávať alebo pozametať.
  •  
  • Generálny poriadok –sa väčšinou vykonáva dva krát do roka. Na Veľkú noc a na Vianoce. Vzhľadom, že tieto dva sviatky sú len nejaké 3 mesiace po sebe, ja by som navrhla, aby ste generálny poriadok vykonávali 3-4 krát do roka. Umyť okná, poutierať dôkladne všetky poličky, proste všetko, čo ste zanedbávali počas minulých upratovaní. Samozrejme netreba to robiť všetko v jeden deň, pretože na druhý deň nebudete vládať ani vstať z postele.

grafika
Nezabúdajte, že poriadok nie je najdôležitejší pre váš domov. Návšteva nechodí pozerať, či máte utretý prach, ale vás. Samozrejme, správna návšteva… tá druhá vás nemusí zaujímať.