Väčšina ľudí si zvykne dávať med len do čaju, pretože je to oveľa zdravšie ako obyčajné sladidlá. Mnoho ľudí ho veľmi neobľubuje, no napriek tomu je to najlepšie, čo môžete pre seba spraviť, je dať si ho na tvár. Ak ho veľmi nemusíte, prekonajte svoj odpor k tomu, že lepí a je príliš sladký. Možno si ho nakoniec predsa len obľúbite. Veď človek predsa nikdy nevie! Prečítajte si zopár tipov, ako použiť med tak, aby mal na vás len blahodarné účinky.
 tekoucí med
Večný boj proti akné
Akné trápi obrovské množstvo žien. Určite ste sa aj Vy na seba v určitom životnom období nemohli pozrieť do zrkadla, pretože Vaša pleť bola samá bodka, hrčka a červený fľak. Vtedy sa Vám nechce vyjsť ani z domu a máte chuť hodiť sa na chorú a nevystrčiť ani pätu, dokým tie pupáky nezmiznú. Okrem toho môže dôjsť aj k zjazveniu pokožky, čo je už dosť závažný problém. Ako tomu môže med pomôcť?
 medový dip
Kľúčové slová- medová maska
V mikrovlnnej rúre ohrejte na desať sekúnd asi tri lyžice medu a jemne si ho prstami roztrite po celej pokožke, kde sa nachádza nejaký problém. Nechajte ho pôsobiť asi desať minút a potom ho dôkladne umyte z tváre vlažnou vodou. Ak je Vašou problematickou časťou tela chrbát, môžete masku aplikovať aj tam, budete však potrebovať asistenciu druhej osoby. Masku používajte päť ráz týždenne po dobu štyroch týždňov, uvidíte, že výsledky budú ohromujúce. No ak budete chcieť, môžete si masku dávať na tvár aj každý deň.
 
Prečo práve med?
Podobne ako cesnak, aj med je antibakteriálny a pôsobí protizápalovo. To znamená, že môže niečiť nielen zapálené hrdlo, ale aj pleť. Je výborný na upokojenie aj čistenie pleti. Dokonca aj slávna Kleopatra si ho dávala na tvár v nádeji uchovania krásy. Okrem toho je prírodný a nespôsobuje žiadne vedľajšie účinky a ťažkosti. Až na to, že budete až príliš sladká.
 
Veríme, že vám naše rady a tipy dostatočne pomohli. Neváhajte med odporúčiť aj svojim priateľkám, určite vám budú vďačné!