Nie je to tak dávno, čo Huawei priniesol na trh skvelý smartfón s označením P10, respektíve lacnejšiu verziu P10 Lite. V hodnoteniach a aj testoch výkonu dosiahol tento mobilný telefón skvelé výsledky. Do konkurenčného boja na trhu so smartfónmi sa postavil proti Samsungu Galaxy S8 či LG G6. Lenže spoločnosť Huawei chce svojich súperov predčiť úplne, a tak nedávno oznámila príchod nástupcu populárneho Honora 8, ktorý bude niesť nový názov Honor 9.

mobil
 
       Nový Honor 9 prichádza s vylepšeným dizajnom, ktorého povrch bude tvorený sklom a kovom. Úpravou si prešiel aj skener odtlačkov prstov, ktorý bol presunutý z pôvodnej zadnej strany na prednú stranu pod displej. Telefón nám tentokrát ponúkne 5,15″ Full HD LCD displej. Bude vybavený procesorom HiSilicon Kirin 960, ktorý sa rovnako použil aj u modelov Honor 8 Pro alebo P10. Na výber budeme mať z troch pamäťových variant –  4GB RAM/ 64 GB vnútorná pamäť, 6 GB RAM/64 GB vnútorná pamäť a napokon 6 GB RAM/ 128 GB vnútorná pamäť. Batéria bude mať kapacitu 3100mAh. Na zadnej strane mobilného telefónu nájdeme duálny fotoaparát, bez ktorého si to už asi ani nevieme predstaviť pri modeloch spoločnosti Huawei & Honor. Disponovať bude 20MP monochromatickým12MP štandardným RGB snímačom. Pri fotoaparáte nájdeme taktiež duálny LED blesk.

focení
 
       Oficiálny začiatok predaja bol stanovený na 16.6.2017, ale zatiaľ iba pre Čínsky trh. Ako ste si mohli všimnúť už hore, tak sa bude predávať v troch verziách. Najlacnejšia, a teda aj najmenej vybavená verzia Honora 9 začne na cene 290€. Strednú verziu budeme môcť kúpiť za 355€ a najdrahšiu, najvybavenejšiu za 392€. Avšak ceny pre európsky trh budú určite mierne odlišné. Počiatočný dátum predaja na európskom, respektíve slovenskom trhu ešte nie je známy. Avšak spoločnosť Huawei sa prostredníctvom oficiálnej správy vyjadrila, že by to malo byť už čoskoro.