Tak ako v jednotke, si aj v tejto verzii na začiatku adoptujete malé mačiatko Toma. Následne sa oňho staráte tak, aby sa mu darilo čo najlepšie. Aktualizovaná verzia ponúka nové hry, oblečenie, nábytok, ponuku jedla a i ďalšie možnosti.
 
tablet
 
Pridané boli i funkcie, vďaka ktorým môžete Toma ovládať viacerými spôsobmi. Môžete ho poslať na toaletu, okúpať ho, uložiť do postele, alebo použiť jeho osobné lietadlo, v ktorom sa môže povoziť.
Áno presne tak. Tom má svoje lietadlo. Odletieť si na ňom môže do rôznych kútov sveta, kde môžete nakupovať oblečenie, jedlo, alebo doplnky do domu. Nakúpiť si môže aj svoje domáce zvieratá.
A to je ďalšia novinka. Tom môže po novom vlastniť svoje vlastné domáce zvieratká. Týchto jeho miláčikov viete do určitej miery ovládať i vy. Celkovo sa ich v ponuke nachádza päť.
 
Novinkou je i škatuľa plná hračiek. Nájdete tu napríklad trampolínu, hojdačku, či basketbalový kôš. Všetky tieto predmety môže Tom využívať na hranie. Na rozdiel od jednotky, však pribudla i možnosť „BOOBOO“. Tom sa môže pri hre zraniť a vy sa oňho musíte postarať. Vďaka BOOBOO môže Tom dostať aj rôzne choroby. Liečiť ich budete pomocou liekov a predmetov v lekárničke, ktorú nájdete v kúpeľni.
 
V nových mini hrách máte na výber rôzne typy hier. Nájdete tu hry akčné, ale i rôzne spoločenské, ako napríklad puzzle. V dvojke sa nachádza aj jedna hra, ktorú môžete hrať spoločne s inými hráčmi online.

pokemon
 
Hru si môžete stiahnuť aj hrať zadarmo.Dávajte však pozor. V aplikácií môžete nakupovať produkty aj za reálne peniaze. V reakciách užívateľov sa stretnete s viacerými komentármi, v ktorých opisujú, že nakúpiť môžete naozaj i omylom. V hre si môžete nastaviť síce režim pre deti, avšak ani v ňom nie je nákup zablokovaný.
Ďalšou nevýhodou, ktorú užívatelia opisujú je, že hra veľmi vybíja batériu zariadenia, na ktorom ju používate. Pritom ju nemusíte ani hrať aktívne, stačí ak ostane aplikácia zapnutá.