· Všetci musíme chodiť o práce. To je jasné. ale niekedy sa stane že práca sa dostáva na prvé miesto. Všetko sa začína tým že sa pomalí ale isto šplháte z dala hore, teda dostávate povýšenie za povýšením. Vy a Váš zamestnávateľ si myslíte že Vaša práca je prospešná a preto za to dostávate nie len patričné uznanie ale aj povýšenie. Lenže s takýmto povýšením, prichádza aj zodpovednosť a práca navyše. Váš šéf chce aby ste robili aj to čo nemáte v popise práce a domov chodíte neskoro večer. Vy sa svojej práce nechcete vzdať a preto robíte všetko čo vám povedia.

kariéra


· Potom príde ale to najhoršie. Vaša rodina Vás odsudzuje za to že sa pomalí ale isto stávate vorkoholikom. Vy si ale myslite že to nie je tak.. Začnú vás odcudzovať za to že svoju možno vysnívanú prácu dávate na prvé miesto. Dajú vám na výber, buď alebo. Buď sa rozhodnete že si vyberiete svoju rodinu a budete tráviť viac času s ňou alebo dáte radšej prednosť práci. Toto rozhodnutie Vás postaví na pokraj zúfalstva a neviete sa rozhodnúť. Sú len dve možnosti, no výber je len jeden. Buď stratíte rodinu, priateľov a vašich blízkych alebo stratíte kariéru na ktorej ste museli makať niekoľko rokov aby ste sa dostali až na vrchol.

plánování

· Tlačia na Vás z každej strany, no stále nie ste si istý čo musíte urobiť. Je to jednoduché. Rodina je a vždy bude na prvom mieste. Aj keď stratíte niečo na čom ste pracovali dlho, musíte si uvedomiť že peniaze nie sú všetko. Práca z rovnakou pozíciou, a lepším pracovným časom sa dá vždy nájsť. Musíte byť len obozretný a hľadať aj tam kde to dobre poznáte. Ak by ste sa rozhodli medzi druhou možnosťou teda zvolili by ste si prácu, prišli by ste o všetko, a boli by ste do konca života sám. A po viem Vám nie je to prijemný pocit. V skutočnosti je dokázane že ľudia ktorý si vybrali prácu pred rodinou skončili na psychiatrickom oddelení a bol zaradení medzi bláznov trpiacimi workoholikosťou.