·         Všetci musíme chodiť o práce. To je jasné . ale niekedy sa stane že práca sa dostáva na prvé miesto. Všetko sa začína tým že sa pomalí ale isto šplháte z dala hore , teda dostávate povýšenie za povýšením. Vy a Váš zamestnávateľ si myslíte že Vaša práca je prospešná a preto za to dostávate nie len patričné uznanie ale aj povýšenie. Lenže s takýmto povýšením , prichádza aj zodpovednosť a práca navyše. Váš šéf chce aby ste robili aj to čo nemáte v popise práce a domov chodíte neskoro večer. Vy sa svojej práce nechcete vzdať a preto robíte všetko čo vám povedia.

kariéra


 

·         Potom príde ale to najhoršie. Vaša rodina Vás odsudzuje za to že sa pomalí ale isto stávate vorkoholikom. Vy si ale myslite že to nie je tak. https://veba.sk/kariera-alebo-rodinny-zivot. Začnú vás odcudzovať za to že svoju možno vysnívanú prácu dávate na prvé miesto. Dajú vám na výber , buď alebo. Buď sa rozhodnete že si vyberiete svoju rodinu a  budete tráviť viac času s ňou alebo dáte radšej prednosť práci. Toto rozhodnutie Vás postaví na pokraj zúfalstva a neviete sa rozhodnúť . Sú len dve možnosti , no výber  je len jeden. Buď stratíte rodinu , priateľov a vašich blízkych alebo stratíte kariéru na ktorej ste museli makať niekoľko rokov aby ste sa dostali až na vrchol.

plánování

 

·         Tlačia na Vás z každej strany , no stále nie ste si istý čo musíte urobiť. Je to jednoduché. Rodina je a vždy bude na prvom mieste. Aj keď stratíte niečo na čom ste pracovali dlho , musíte si uvedomiť že peniaze nie sú všetko. Práca z rovnakou pozíciou  , a lepším pracovným časom sa dá vždy nájsť. Musíte byť len obozretný a hľadať aj tam kde to dobre poznáte . Ak by ste sa rozhodli medzi druhou možnosťou teda zvolili by ste si prácu , prišli by ste o všetko , a boli by ste do konca života sám. A po viem Vám nie je to prijemný pocit . V skutočnosti  je dokázane  že  ľudia ktorý si vybrali prácu  pred rodinou skončili na psychiatrickom oddelení a bol zaradení medzi bláznov trpiacimi workoholikosťou.

Kariéra na prvom mieste?
3 (60%)1