Zabudli ste heslo od účtu vo vašom počítači? Nepamätáte si ho, no zúfalo potrebujete prístup k vašim súborom? Ak máte na svojom počítači nainštalovanýsystém Windows, tak tu máme pre vás niekoľko možnostíako sa dostaťdo svojho účtu aj keďje počítačuzamknutý. Nepotrebujete žiadne extra zručnosti, stačísa len pridržaťtýchto rád.

heslo

5 možnostíako postupovaťkeďsom zabudol heslo

1. ako prvéby ste mali použiťDisk na obnovu hesla

Skúste použiťzáložnýdisk na obnovu svojho hesla od systému Windows. Niektorýz vás si teraz povedia že akýdisk? Je tu však možnosť, že niektoríz vás takéto disky nemajúani vytvorené. Je to pravdepodobne tým, že ste o takejto možnosti nevedeli alebo ste si len mysleli že svoje heslo nikdy nezabudnete. Do budúcna môžete zvážiťaj takúto alternatívu.

2. ďalšou možnosťou je zmena hesla za pomoci administrátora

Ak máte v počítači vytvorenéviaceréúčty, skúste zistiťktorýz nich ma administrátorsképráva. Ak je to kolega alebo inýčlen rodiny požiadajte ho o pomoc, pretože osoby s takýmito právami môžu meniťhesláostatných užívateľov.
No ak ste jedináosoba ktorámáúčet v počítači, táto rada vám pravdepodobne veľmi nepomôže.

3. pokúste si spomenúťna svoje heslo

Znie to čudne ale mohlo by to fungovať. Stačídaťpodnet svojej pamäti a možno sa to podarí. Každýma na spomenutie si inétriky, skúste si dávaťotázky, ktoréby vám mohli pomôcťspomenúťsi na heslo.

Máme pre vás niekoľko pomôcok ako si ľahšie spomenúťna heslo
– máte nejakésvoje obľúbenéjedlo?
– obľúbenáfilmováči rozprávkovápostava?
– nejaképeknéspomienky z detstva?
– obľúbenéčíslo ?
– meno niekoho blízkeho?
– narodeniny?

4. Obnovenie hesla jednoduchým počítačovým trikom

Existuje celkom jednoduchýspôsob ako obnoviťheslo pomocou nástrojov, ktorésúnám dostupnéaj pri uzamknutom počítači. Stačílen postupovaťpodľa návodu a s troškou šťastia sa Vám podarídostaťsa do svojho účtu. Návod ako postupovaťnájdete v článku uzamknutý počítač.

počítač

5. Čo ak všetky pokusy zlyhali?

Vyskúšali ste užvšetko a ničnepomohlo? Posledným riešením bude preinštalovaťcelýsystém Windows. Po tomto úkone sa znova dostanete do svojho účtu, no prídete pravdepodobne o všetko čo ste mali v počítači uložené.