1.      Nepoužívajte spojenie slov, "to nejde"Ak automaticky všetky zmeny, požiadavky a námety šéfa zavrhujete, pôsobíte ako človek, ktorý sa nechce snažiť. Vzdáte to skôr, ako sa o to pokúsite. Preto sú vo firmách obľúbení skôr kolegovia, ktorí prichádzajú s nápadmi, aj keď sa napriek tomu potom napríklad ukáže, že ich riešenie nefunguje.
 partnerství propojenost
2.      Vyvarujte sa slovám "možno"Aj cez to, že niektorí sa slovku "možno" vyhýbajú, tvrdenie, že sa o niečo pokúsite, vyznieva podobne a kolegov to môže skutočne vytáčať. Predstavte si, keď šéf potrebuje, aby bola úloha splnená a Vy, pretože ho nechcete rovno odmietnuť, mu oznámite, že sa o to pokúsite. Ak šéf počíta so splnením úlohy a on nakoniec splnená nebude, určite šéfovi neurobíte radosť, keď mu pripomeniete, že ste predsa hovorili "možno". V tom momente pôsobíte neschopne a neseriózne.
 obchod stánku
3.      Neodmietajte zmenu.Je celkom prirodzené, že ľudia nevyhľadávajú moc zmeny. Veci sa však v čase menia, a čím lepšie ste zmenu schopní prijať, tým ste v živote úspešnejší a ako zamestnanci cenenejší. Ak budete mať tolerantného šéfa, pokúsi sa Vám vysvetliť, že nový systém má zmysel, a podporí Vás v jeho realizácii. Ak toho párkrát nevyužijete, môže sa stať, že Vás nahradí niekto iný, flexibilnejší.
 
4.      Neoznačujte sa za hlúpeho. Nikdy nepovažujte svoje nápady za hlúpe. Tým, že hovoríte o svojich nápadoch ako o hlúpych, vsugerujete to nielen sebe ale aj svojmu okoliu. Ak to robíte často, upevňujete v sebe aj v kolegoch dojem, že naozaj hlúpi ste.
 
5.      Nepreceňujte svoje sily. Je v poriadku mať pozitívny prístup k práci a veriť si. A nepleťte si to s tým, že sa budete tváriť ako hrdinovia, ktorí nepotrebujú spať. To nie je hrdinstvo ale bláznovstvo. Navyše to ani väčšinou nikto neocení. Tváriť sa v pohode, keď dostanete viac práce, keď nehovoríte svoj názor, nespôsobí to, že Vás okolie bude mať radšej. Naopak si Vás nebude vážiť. A šéf si Vášho vnútorného utrpenia všimne, až mu ponesiete výpoveď.
 
6.      Neohovárajte kolegov. Nehovorte o svojich kolegoch škaredo, vráti sa Vám to. Človeka, ktorý stále niekoho ohovára, nemá nikto rád. Všetci sa Vás budú podvedome báť, pretože sa budú obávať, že ich tiež ohovoríte. Akonáhle poviete o niekom, že je neschopný, arogantný alebo hlúpy, podrezávate si konár sami pod sebou.
 
7.      Neodmietajte prácu navyše. Každý by mal občas urobiť niečo, čo nie je v popise jeho práce. Odmietaním akékoľvek práce navyše, ukazujete svoju neochotu a neústretovosť  k firme.