Aby parfumy získali svoju vôňu kvôli ktorým si ich kupujeme musíme namiešať desiatky prísad aby sme dosiahli unikátnej a skvelej vône ktorá nám da tú špeciálnu iskru ktorú ucíti každý v našej blízkosti. Nie ale sú tie to prísady mi o sebe príjemné a preto si povieme o Top 5 Nechutných PRISAD V PARFEMOCH.

5.miesto Kastoreum
Začneme rovno tým nechutenejším Kastoreum je zmiešane pachových žliaz bobrov. Jednoducho povedané sa jedna o značkovanie svojho teritória. Vonia ale príjemne ak nehladíme na to odkiaľ pochádza.

parfémy

4.miesto – Pižmo Cibetky
Cibetky sa používajúc na mnoho veci spojené s jedlom. Pižmo Cibetky zapácha až pokiaľ nie je pri miešaná z iným látkami a vytvárajú tak prírodná vôňu, Dnešnej dobe je táto látka požívaná drahších značkách.

3.miesto – Ambra
Jedná sa o pevnú látku ktorá je vymiešaná a nevieme ako vzniká. Ako sa táto látka používa musí byť vyzbieraná z oceánu. Docela moc zapchá ale keď ju necháme uležať dosť dlho získame prijemnú vôňu a dlhšiu výdrž parfumu. Preto sa pridáva do všetkých značiek a je dosť možne aj do tej ktorú používate aj vy.

2-.miesto – Mertil
Dostavme sa k niečomu viac technickému. Táto chemická látka neznie tak že by nám mala pomôcť voňať. Zaujímavé je že sa pridáva do zemného plynu aby bolo jednoduchšie rozpoznať pokiaľ dôjde ku uniknutiu. Je preto úžasne že sme našli cestu ktorá nám dovolí použiť látku tak prijemnú vônu a je stále používaná v stovkách parfumoch.

voňavka

1.mieto – Skatol
Keď sme u plynnou táto látka neznie nijak príjemne. A možno dokonca horšie. Vzniká pri rozkladu bielkovín a jednoducho povedané zapácha odporne. Doslova zapchá najhoršie z všetkých látok a nechceli by ste ich mať v dosahu. Dá sa ale dobre použiť a upraviť keďže vo správnej kombinácii vonia úžasne. Jedná sa o pokrokovú chémiu a tejto látky dokážu urobiť niečo čo nám dv prijemnú vôňu.