Zrakové a sluchové zmysly návštevníkov veľtrhu spotrebnej elektroniky IFA v Nemecku, potešili ďalšie novinky z produkcie spoločnosti Huawei. Vedľa smartphonu Huawei Nova, zažiaril na veľtrhu tiež multimediálny tablet Huawei MediaPad M3, ktorý sa už tiež dostal na pulty slovenských obchodov.

A ako väčšina produktov spoločnosti Huawei opäť dostal punc luxusu, na ktorom sa výrazne podpísalo okrem iného aj tenké celokovové telo, ale aj použitá technológia vo vnútri. Prispela k nemu tiež spolupráca s prednou audio značkou na svete Harman Kardon.
 grafy v tabletu
Reproduktory             Do tohto tabletu sú zabudované úplne výnimočné reproduktory s duálnym, stereo zvukom, ktoré nemajú medzi ostatnými tabletmi obdobu. Hudobný a filmový nadšenci si prídu naozaj na svoje, ale ochudobnený nezostanú ani ďalší záujemcovia, ktorí preferujú pekný vzhľad alebo veľkú výkonnosť, kapacitu a výdrž batérií.
 
Kvalitný displej          Prednej strane tabletu dominuje 8,4 "IPS displej, ktorý Vás určite upúta svojím vysokým 2K rozlíšením 2560 x 1600 pixelov a veľmi širokým spektrom farieb. Aby takto kvalitný displej mohol fungovať a rozlíšenie bolo také, ako je udávané, museli výrobcovia ďalej zapracovať na kvalitnom, silnom a modernom hardwaru. Preto je tablet MediaPad M3 vybavený tým najmodernejším, čo je v súčasnej dobe k dispozícii.
 zprávy v tabletu
Hnací motor              Hnacou silou tohto tabletu je kvalitný osemjadrový procesor Kirin 950, navyše doplnený o 4 GB RAM. Úložný priestor o veľkosti 32 GB je ďalej rozšíriteľný o mikro SD kartu, a dá sa teda uložiť niekoľko stoviek Vašich fotiek, ktoré ste nasnímali predným či zadným fotoaparátom s rozlíšením 8 Mpx.
 
Zabezpečenie a výdrž            U tohto tabletu je samozrejmosťou jeho zabezpečenie pomocou čítačky odtlačkov prstov. Nezabudlo sa ani na vysokú výdrž batérie, ktorá je schopná tablet zásobiť energiu až neuveriteľných jedenásť hodín.