Zvieratá a deti sú jednoducho kombinácia, ktorú každý miluje. Sú medzi nami ľudia, ktorí milujú deti, tí, ktorí milujú zvieratá, a potom tí, ktorí milujú skutočne oboje. Sú však zvieratá, ktoré ku deťom naozaj nepatria. Jedny z najobľúbenejších zvierat (po psoch a mačkách) sú jednoznačne kone. Každé malé dievčatko sníva o tom, že bude jazdiť na koni ako Popoluška a každý chalan chce zase uháňať lesom ako kovboj. Viete, čo na tých koňoch skutočne je? A prečo ich každý tak miluje? Je jasné, že kôň je zviera, ktoré si zaslúži rešpekt. Predsa len je naozaj veľké, mohutné a nikdy neviete, čo sa vám na ňom môže stať, preto by ste mali byť opatrný. No previesť sa na takomto zvierati vám dodá úplne nový pohľad na všetko okolo vás. To nám určite môžete veriť.
tři koně

1.       Najkrajší pohľad na svet? Mnohí ľudia tvrdia (a určite aj vy poznáte túto známu frázu), že najkrajší pohľad na svet je z konského chrbta. A áno, je pravda, že niet nad predstavu vás, ako sa preháňate na koni po lúke, kde široko ďaleko nie je nič, len vy a príroda. Nezabúdajte však na to, že na to, aby ste mohli byť s koňom na voľnom priestranstve potrebujete poriadny výcvik. Nehovoriac o tom, že sa najprv budete učiť len sedieť.
hlava koně

2.       Kone ako forma terapie. Hipoterapia je naozaj známy pojem. Kone sú výborné na liečenie chorôb svalov alebo jednoducho celkovo ochorení končatín, ale aj autizmus, mozgovej obrny či Downovho syndrómu. Sú však perfektné aj vtedy, keď trpíte depresiou. Sú naozaj upokojujúce a už len pohľad na ne vás rozveselí.

3.       Neopakovateľná vôňa. Jasné, možno si teraz niekto pomyslel, že komu už len kôň môže voňať. Povieme vám, že každému, kto ich miluje. Pre ostatných je to len zápach, pre ľudí, ktorí majú kone radi je to oveľa viac ako len to. Je to vôňa, ktorú milujú a ktorú by skutočne nedali za nič na svete. Máte ju radi aj vy?