Ak existuje niečo, čo kráse rozhodne nepridá, tak je to stres. Žiť v strese znamená, že vaša tvár a aj vaše telo a duša, nikdy nebudú úplne dokonalé. Dôvodom je hlavne to, že stres sa na vás prejavuje aj navonok či si to pripustíte, alebo nie. Netýka sa to len žien, ale aj chlapov. Chcete vedieť, ako sa stres prejavuje navonok a ako vlastne zasahuje vašu vonkajšiu krásu? Možno už tušíte, čo všetko to znamená pre vašu tvár a pre vašu pleť. No keby ste náhodou nevedeli, opíšeme vám, ako sa to všetko môže reálne prejavovať.
 rostlina caladium
Prejavy stresu na vašej vonkajšej kráse
 

  1. Vrásky. Vrásky sú asi najčastejší prejav stresov, ktorý môžete zažiť a vidieť. Ak nemáte v pláne si nechať urobiť tvárový lifting a dennodenne sa vystavujete stresovému prostrediu, určite by ste mali robiť určité cvičenia tváre. Uvidíte, že vám to pomôže.
  2. Šedivé vlasy. U niekoho sa šedivé vlasy prejavujú naozaj veľmi skoro, môže to byť genetické, ale tiež sa to môže prejaviť aj stresujúcim prostredím. A nezáleží na tom či máte stres doma, alebo v práci.
  3. Kruhy pod očami. Tie nie sú len znakom únavy a nevyspatosti, ale aj stresu.
  4. Vyrážky. Je jasné, že keď ste pod stresom, produkujete viac potu, to znamená aj viac mazu a máme vystarané. Vyrážky sú prejavom toho, že by ste sa mali zamyslieť nad tým, ako vlastne svoj život žijete.

 barevné sovičky
Okrem toho však existuje aj vnútorná krása a na tej sa stres prejavuje tiež. Ste podráždená, vynervovaná a máte pocit, že je celý svet zlý a negatívny. Ak už máte takéto pocity, mali by ste s tým niečo robiť. Stresu sa možno celkom nevyhnete, no môžete na ňom zapracovať tak, aby vás a váš vnútorný pokoj i krásu vôbec neovplyvňoval. Alebo keď tak, tak úplne minimálne. Myslite na to, že je dôležitý oddych a robenie činností, ktoré vám robia neuveriteľnú radosť. To niekedy úplne stačí. Skúste to a uvidíte sami.