Aby ste boli v podnikaní a v biznise ako takom úspešný, musíte vašej vášni veľmi veľa obetovať. No zároveň musíte veriť v to, že všetko, čo vášmu snu dáte sa vám raz stonásobne, ak nie tisícnásobne, vráti naspäť.
 
Dobrý nápad
To je základom všetkého. Najprv je potrebné si celý nápad dôkladne premyslieť a pouvažovať, čo by sa mohlo dobre na trhu uchytiť, ťo vás bude baviť a čo vám bude aj dobre vynášať. Nenechajte si poblázniť hlavu prvoplánovým nápadom (aj keď bývajú spravidla vždy najlepšie). Skúste najprv porozmýšľať, urobiť si nejakú osnovu a zapisujte si všetko, čo vám napadne.
 práce u PC
Nenechajte sa odradiť
Keď už ste raz o niečom presvedčený, nenechajte sa ničím a nikým odradiť. Nepočúvajte rečo o tom, ako to nezvládnete, ako to nemá žiadnu budúcnosť a aký je váš nápad neskutočne hlúpy. Nikto tu nie je od toho, aby vedel, ako vaše plány vypália. A je len na vás, koľko energie doň vložíte.
 
Prijímajte rady
Akceptujte každú radu, ktorú vám ktokoľvek povie. To neznamená, že sa jej musíte držať, no určite si všetky rady od skúsenejších ľudí vypočujte. Nikdy neviete, kedy vám niekto poradí niečo, čoho sa budete môcť držať, poprípade sa budete môcť inšpirovať.
 přesýpací hodiny
Čas sú peniaze
A pri podnikaní to určite platí tisícnásobne. Váš biznis si v začiatkoch berie svoju daň, možno vám na hlave pribudne zopár šedivých vlasov, možno budete musieť chodiť spávať neskoro a vstávať veľmi skoro. No po čase sa vám to vráti v podobe spokojnosti a peniaze, ktoré ste do toho vrazili sa vám sto ráz vrátia späť.
 
Nevzdávajte sa
Najväčšia chyba, čo môžete urobiť je vzdať sa pri prvej prekážke. Keby sa všetci významní ľudia, čo niečo v živote dokázali, vzdali, svet by bol ochudobnený o množstvo vecí, bez ktorých si teraz nevieme predstaviť život. Snažte sa na problém pozrieť ako na možnosť skúsiť to urobiť inak. Možno to nebude vždy jednoduchá a ružová cesta, ale za úsilie naozaj stojí, to nám môžete veriť.