Ak máte svoj mobilný telefón, tablet, alebo notebook preplnený dátami, obrázkami, filmami, alebo hrami, odložte si ich na vzdialené úložisko, ku ktorému sa dá kedykoľvek na diaľku pripojiť. Už nebudete musieť nič mazať a všetko potrebné budete mať uschované ako v archíve. Za pár mesiacov sa budete môcť ku všetkému pohodlne vrátiť.
 pevné úložiště
·         Sieťové dátové úložisko si môžeme predstaviť ako samostatný počítač, ktorý vie pracovať v úspornej prevádzke, je obvykle vybavený niekoľkými pevnými diskami a slúži ako centrálny archív Vašich dát.
·         Jednoducho do neho zo svojho mobilu, tabletu, alebo počítača prevediete súbory, fotky, programy, alebo hry, ktoré momentálne nepotrebujete a zaberajú Vám pamäť, alebo miesto na disku.
·         V prípade potreby možno do úložiska vzdialene pristupovať z Vášho ktoréhokoľvek zariadenia. Napríklad uložený film z notebooku možno pozerať v spálni na mobilnom telefóne.
·         Medzi špičky v týchto úložiskách patrí spoločnosť QNAP, s vysokou spoľahlivosťou, užitočnými funkciami a precíznym dizajnom.
·         Úložiská sú vhodné ak pre domácnosti, tak i pre kancelárie. Typ vhodný pre malé, ale aj veľké kancelárie je označený TS.
·         Sieťová dátová úložiská sa vyznačujú jednoduchou administráciou pre viacerých užívateľských účtov s rôznymi prístupovými právami.
·         Majú dostačujúci výkon pre streamovanie Full HD videí v reálnom čase.
·         Úložiská sú vybavené cloud serverom a nepreberným množstvom zaujímavých a potrebných funkcií, diskovými poľami a protokoly nezávislých na operačnom systéme klienta.
 datové propojení
Úložisko ako také nemusí slúžiť len na odkladanie nepotrebných fotografií, filmov a hier. Výborne sa môže hodiť, napríklad keď potrebujeme preformátovať starý stolný počítač, alebo preinštalovať zaseknutý mobilný telefón. V tom prípade obsah pevného disku, alebo obsah pamäte mobilného telefónu prechodne uchováme na pevnom disku úložiska a po preformátovaní alebo po novej inštalácii, obsah vrátime späť. Určite aj Vy nájdete mnoho spôsobov ďalšieho jeho využitia.