Zaujímalo Vás niekedy koľko váži a ako asi vyzerá najväčší pes na svete? Pozrite si zoznám tých najväčších štvornohých priateľov.

pejsci

Najväčší miláčikovia
·         Dirhound             
Dirhound je dosť tenký pes (vážia až 45-46 kg), ale vzhľadom na ich vysoký rast (od 71 do 76 cm) si zaslúžia byť nazývaní obrami v ríši psov. Výhodou tohto plemena je jeho rýchlosť, ktorá môže konkurovať rýchlosti jeleňa. Kvôli tomu sa dirhoundy používajú počas lovu jeleňov.

·         Leonberger
Názov plemena pochádza z nemeckého mesta Leonberg, ktorého starobylý erb zobrazuje leva. Existuje názor, že toto plemeno bolo „vyrobené“ na základe symbolu mesta. Kľudný a dokonca láskyplný charakter, spoločenská schopnosť a dobrá vôľa voči všetkým členom rodiny – to sú charakteristické vlastnosti Leonberger. Toto plemeno je zbožňované hollywoodskym herecom škandinávskeho pôvodu Alexandrom Skarsgardom .

·         Novofundlanďan
Tento dobrodinský aristokrat prišiel do Ruska z kanadskej provincie Newfoundland, ktorá hraničí s vodami Atlantiku. Nie je prekvapujúce, že zástupcovia tohto plemena dobre plávajú. Newfoundland je obrovský pes, ale nie rekordný: priemerná výška – 66-61 centimetrov, hmotnosť – 54-68 kilogramov. Avšak najväčší Newfoundland vážil 117 kilogramov a jeho dĺžka od špičky nosa po chvost bola 182 centimetrov.

štěnata

·         Tibetský mastiff
Vo všeobecnosti existuje niekoľko odrôd mastifov a takmer každý z nich si zaslúži, aby sa zaradili do vrcholu najväčších psov. Mystif Tibetan je obklopený sviečkom tajomstva, pretože je jedným z najstarších, vzácnych a drahých plemien na svete. Hmotnosť týchto psov sa môže pohybovať od 60 do 80 kilogramov, rast je približne rovnaký – od 60 do 77-78 centimetrov (v závislosti od pohlavia).

·         Írsky vlkodav
Jeden z najvyšších psov na svete. Počas štyroch storočí pred naším letopočtom ich Kelti používali (presnejšie ich predkovia – keltskí chlapci) na lov. Vynikajúca veľkosť, sila a rýchlosť írskych vlkodavcov znamenala začiatok masovej demonštrácie prenasledovania voľne žijúcich zvierat s ich pomocou. Bohužiaľ to viedlo k zníženiu počtu plemien až na kritickú úroveň.