Stromy kvitnú, kuriatka sa liahnu, slnečné dni sa predlžujú, ulice nášho hlavného mesta ožívajú a plnia sa jeho rodákmi aj turistami z rôznych krajín, pre ktorých sa stáva čoraz atraktívnejším. Prečo sa v najbližších týždňoch oplatí navštíviť Bratislavu?
bratislavský hrad
            Asi najvýznamnejším podujatím jari bude 12. ročník festivalu [fjúžn], „festivalu nových menšín“. Témou tohtoročného [fjúžn] je integrácia. Bude sa zapodievať migráciou a životom cudzincov v našej krajine. Máte možnosť navštíviť niekoľko koncertov, divadelných predstavení, prezentácií,  prednášok, výstav, párty, skrátka, každý si príde na svoje. Uskutoční sa 21. až 28. apríla. Koncertným headlinerom festivalu bude tento rok francúzsko-iracká skupina Aiwa.

            Slovenská národná galéria zas pripravila výstavu, ktorá osloví najmä milovníkov módy,

s názvom Nech šije!. Ide o slovenskú módu čias dávno minulých, rokov 1945-1989, keď všetko, vrátane odevného priemyslu, riadil komunistický režim. Výstava mapuje produkciu veľkosériovej výroby najvýznamnejších  podnikov,  tvorbu odevných doplnkov, skúma osobnosti vtedajších módnych dizajnérov, ktorých nezávislá tvorba bola v tomto čase značne utláčaná. Napriek tomu tvorili tak kreatívne, ako len mohli a ich výtvory budú vystavené v Esterházyho paláci až do 20. augusta 2017.

            Ďalšie podujatie, ktoré vám predstavím, prináša už dvanásty rok najnovšie trendy

v súčasnom tanci a pohybovom divadle. NUDANCEfest začína 22. a končí 29 apríla. Je to festival, zameraný na tvorbu slovenských choreografov a obsahuje medzižánrové predstavenia, kvalitné diela s vlastným názorom, vytvorené novými a „neokukanými“ umeleckými postupmi.
taneční představení
            A to nie je zďaleka všetko. Jar v Bratislave je veľmi bohatá na rôzne koncerty, filmové a divadelné premiéry, výstavy, párty, trhy a iné akcie. Stačí si len vybrať a vyjsť o ulíc. Určite vás nesklame.