Veľa vecí okolo nás sa z roka na rok modernizuje a chytá modernú, novú podobu. Dokonca i spomínaný humor a vtipy. Kedysi sa vtipy rozprávali z očí do očí a slovne. Tie najlepšie vtipy su ľudia zapamätali a šírili ich ďalej. Neskôr mali podobu knižnú, pretože ich bolo treba spísať. Ešte pred 15timi rokmi boli populárne humorné časopisy, ktoré sa orientovali na krátke vtipy.

pes

A dnes sa píšu a šíria opäť inou, novšou a populárnejšou formou, pomocou ktorej má k humoru prístup skoro každý a máme ho bezplatne vždy pi sebe, pričom ho môžme šíriť behom pár sekúnd všetkým známym, ktorí navštevujú svet online.

Gif, Meme, LOL, obrázky, videá
Tí, ktorí svet online nenavštevujú sa asi začudujú, čo to je za podnadpis?
Gif– je označenie koncovky pohyblivých obrázkov, ktoré však nemajú zvuk, preto ju nemožno nazvať ako koncovku videosúborov. Skrátka, je to obrázok, c ktorom sa premieta viac obrázkov. Takouto formou sa dá vyrobiť celkom fajn, pozerateľná animácia.  Pomocou takejto animácie sa dajú vyrobiť krátke vtipy, na ktorých sa však dlho budeme smiať. Takéto humorné Gif- obrázky sú obľúbené, ľahko sa posielajú a nezabudnú nás rozosmiať.

Meme– takisto sa jedná o humor v novej podobe, ktorý je zložený z viac obrázkov vedľa seba, čiže tentokrát žiadna animácia. Najvtipnejší býva vždy ten posledný obrázok v poradí, na ktorom je niekomu nakreslený výraz tváre, ktorý humorne vystihne danú situáciu.

LOL– novodobé označenie niečoho, čo na čom ste sa z chuti zasmiali. Ak to, že sa smejete, chcete vyjadriť komentárom, napíšte tieto tri písmenká, ktoré sa dnes bežne používajú.

blázen

•         Čo však značia ?

Laughing out loud.
Smejem sa nahlas.
Obrázky, videá– v tomto prípade nemám moc čo vysvetlovať. Humor v podobe obrázku slúži na okamžité pobavenie, pričom v klipe si musíme na ten vtipný okamih chvíľu počkať, no niekedy to stojí za to. Svet online je preplnený hlavne vtipnými videami.