Vývojári z Microsoftu chceli preniesť desktopovú počítačovú verziu do mobilných zariadení. Vývojári chcú priniesť rovnaké funkcie do smartphonou aj s novými funkciami.
 
počítač

·         Microsoft Edge ale stále nemá stabilitu ako iné prehliadače v smartphonoch . Edge sa neustále vyvíja a priniesol nám dve dôležité funkcie. Lepšiu synchronizáciu a zabezpečenie hesiel a čierny motív. Synchronizácia a zabezpečenie hesiel je veľmi dôležitá ak používate prehliadač Edge na viacerých zariadeniach. Čierny motív zase je veľmi dobrý ak prehliadne stránky počas večera a nočných hodinách. No zatiaľ však tento motív nie je dotiahnutý sú úplného konca. Teda je ešte potrebné dotiahnuť biele písmo na čiernom pozadí , pretože toto písmo príliš ťahá oči , čo je nepriaznivé pre spánok.
 
·         Zatiaľ je však aplikácia Microsoftu Edge v beta verzii a momentálne vývojári pracujú na ďalších aktualizácia ktoré by mali prehliadač vylepšiť ku dokonalosti. No každý prehliadač neustále aktualizovať aby vyhovel všetky používateľom prehliadača.
 
Ø  Ktoré prehliadače sú najlepšie ?
 
·         Každý prehliadač je niečím výnimočný . Napríklad prehliadač Google Chrome dokáže načítať rýchlo webové stránky , nemá problém s načítaním videí , a dokáže spustiť niektoré online hry a má karty z poslednom prehliadaní , čiže  sa môžete bezproblémové  vrátiť tam kde ste skončili .Prehliadač zvládne načítavanie  zložitých stránok a tabuliek , no rýchlosť načítavaní stránok je pomalšia. Firefox nedokáže spustiť online videá a hry ale ak si dáte na tomto prehliadači sťahovať akýkoľvek súbor , stiahnete ho za necelú hodinu čo pri iných prehliadačoch to môže trvať o niečo dlhšie.

internet
 
Ďalší dobrý prehliadač je Opera. Na tomto prehliadači stiahnete rýchlo svoje súbory zo akýchkoľvek stránok , taktiež rýchle načítavanie , ale chýbajú mu karty histórie.  Na všetkých prehliadač vývojári pracujú a možno sa dočkáme vylepšení ktoré nás môžu prekvapiť. Samozrejme o všetkých novinkách o prehliadač Vás budeme ešte informovať.