Ktoré spreje na pokožku sú tie naj?

parfém

Sprej SeroZink si dlho získaval  lásku v Európe. 
V zložení sú dve zložky. Prvá – samozrejme, termálna voda zo zdroja La Roche-Posay. Je bohatá na minerálne soli a stopové minerály, vrátane selenu vo vysokých koncentráciách. Dobre obnovuje štruktúry pokožky, zmierňuje zápal, odstraňuje lúpanie a vo všeobecnosti chráni pokožku pred včasným starnutím. Druhou aktívnou zložkou je síran zinočnatý. Je to ten, ktorý  je zodpovedný za protizápalové činy. Táto zlúčenina sa používa v medicínskej kozmetike proti akné. Veľmi tlmí zápal, normalizuje tvorbu mazu a pôsobí ako antiseptikum. Účinne bojuje so zväčšenými pórmi a mastným leskom. Sprej SeroZink je dobrým pomocníkom pri každodennej starostlivosti o problémovú pokožku. Má jemný a  kumulatívny účinok, ktorý bude viditeľný po 4 týždňoch.

Sprej s horčíkom pre citlivú pleť Novexpert
Vedci značky Novexpert zistili, že nervové zakončenia kože sú priamo spojené s centrálnym nervovým systémom tela. V súlade s tým, na liečbu citlivej pokožky by mala byť  použitá rovnaká  zložka  ako tá čo upokojuje myseľ – horčík. Všetky produkty  pre citlivú kožu od značky Novexpert obsahujú  vysokú koncentráciu horčíka. Takže v 150 ml spreji sa množstvo tejto látky rovná obsahu horčíka v kilogramoch banánov! Okrem horčíka, ktorý podporuje hojenie  a produkciu enzýmov, zloženie spreja má ďalšie užitočné mikroelementy:

·         vápnik (aktivuje obnovu pokožky),
·         sodíka (zvyšuje produkciu a asimiláciu kolagénu),
·         Draslík (podporuje obnovenie pokožky),
·         mangán (má antioxidačný účinok),
·         kremík (zvyšuje produkciu kolagénu).

Sprej pôsobí na pokožku, ako jóga na telo. Sprej sa môže použiť ako ochrana pred znečisteným životným prostredím pod krémom alebo maskou na ďalšie zvlhčovanie alebo ako tonikum po čistení a ako fixácia make-upu.

mýdlo

Ultra hydratačný tvárový závoj Aqua Reotier, LOccitane
Značka LOccitane má novú líniu produktov na hydratáciu pokožky tváre, ktorá je založená na pramenitej vode zdroja Reotier. Zdroj je známy tým, že voda v ňom obsahuje desaťkrát viac vápnika ako v iných zdrojoch Francúzska. Vápnik posilňuje kožnú bariéru a udržuje prirodzenú vodnú rovnováhu pokožky.