1. Slnko
Máme tendenciu zohrievať naše hlavy, keď sme vonku pod letným slnkom, čo je hlavnou príčinou za letné vypadávanie vlasov. UV žiarenie slnka môže urobiť neplechu na vlasoch tým, že vysušuje každú stopu vlhkosti. Okrem toho, suché vlasy sú krehké, čo je dôvod, prečo sa ľahko zlomia. Aby ste tomu zabránili, môžete chrániť vlasy veľkým klobúkom alebo šiltovkou.

slunce

2. Chlór
V lete sú naše vlasy vystavené chemikáliám v bazénoch, ako je chlór, príliš často, čo môže spôsobiť poškodenie vlasov. Je to preto, lebo chlór obsahuje chemické vlastnosti, ktoré vysušujú hriadeľ vlasov a odstraňujú maz, čo môže viesť k tomu, že sa stáva matným, krehkým a náchylným na lámanie. Aby ste tomu zabránili, naneste do vlasov olivový alebo kokosový olej.

3. Lupiny
Horúce počasie je známe, že zhoršuje lupiny a spôsobuje ich množenie, pretože vyššie teploty sú ideálne pre mikrób malassezia globossa, spôsobujúci lupiny. Lupiny môžu spôsobiť svrbenie a zapálenie pokožky hlavy, dôjde k dočasnému vypadávaniu vlasov. Aby ste tomu zabránili, je dôležité v letných mesiacoch používať šampón proti lupinám.

žena

4. Mokrá hlava
Naše vlasy sú v kontakte s vodou o niečo viac ako zvyčajne v lete, pretože sme buď v bazéne, alebo v oceáne, alebo sa sprchujeme častejšie. A keď sú vaše vlasy pokryté vodou, je najlepšie vyhnúť sa viazaniu alebo umývaniu, pretože vlasy sú náchylnejšie na zlomenie, keď sú mokré. Tiež investujte do dobrého šampónu, ktorý je bohatý o formulu aktívnych látok, ktoré posilňujú vaše korienky a znižujú stratu vlasov.

5. Klimatizácia
Klimatizácie sú pravdepodobne najhorším nepriateľom vlasov. A bohužiaľ, v lete ich používame oveľa viac. Klimatizácie vytiahnu vlhkosť z vašich vlasov a necháva ich suché, čo spôsobí padanie. Aby ste tomu zabránili, môžete skúsiť používať kondicionér alebo aplikáciu hydratačných vlasových masiek na vlasy raz týždenne.