Veľká Británia prehrala v baráži o postup do svetovej skupiny s Japonskom 2:3, aj keď oba tímy nominovali silné hráčky. Za Japonsko nastúpila Naomi Osaková, aktuálne 22. v rebríčku hráčok sveta a Kurumi Nara, ktorá je na 102.mieste v rebríčku WTA. Za Veľkú Britániu si zahrala Johanna Kontaová, patrí jej 23. priečka a Heather Watsonová, ktorá je na 77. mieste v rebríčku. Do súťaže boli zaradené aj špecialistky na štvorhru za japonský tím to boli Miyu Kato (50. priečka) a Makoto Ninomiya (40.). Britky v štvorhre reprezentovala Anna Smith, ktorej patrí momentálne 48. miesto v rebríčku.

tenisák

Britky nižšie ako Slovenky
Johana Kontaová dokázala vybojovať pre Veľkú Britániu dva body v dvojhrách, ale rozhodujúcu štvorhru, do ktorej nastúpila v nedeľu, nezvládla až tak dobre. Aj napriek podpore silných spoluhráčok prehrali Britky s Japonkami po setoch 6:3, 3:6 a 3:6. Ženskej tenisovej reprezentácii z Veľkej Británie sa tak nepodarilo postúpiť do 2.svetovej skupiny Fed Cupu od roku 1993 a jej ďalšia sezóna bude prebiehať v 3.divízii. Naše reprezentantky prehrali v boji s Bieloruskom o 1. svetovú skupinu. Našim, ale aj britským reprezentantkám by však pomohlo, ak by bol na augustovej konferencii ITF odsúhlasený návrh, ktorý hovorí o tom, že podobne ako Davis Cup, bude mať aj 1.svetová skupina Fed Cupu od začiatku novej sezóny rovnoprávnosť v súťaži 16 tímov. Britky by sa tak posunuli do 2. svetovej skupiny a naopak Slovenky by postúpili do najvyššej skupiny.

tenis

Zmeny len v Davis Cupe
Vo februári tohto roka ITF predstavila plány s novinkami v Davis Cupe. Slovenských tenistov sa zmeny týkali už hneď od prvého zápasu, keď duely prebiehali len v sobotu a v nedeľu, no doteraz boli hracie dni pre horné kategórie tri a to piatok, sobota a nedeľa, to v súčasnosti platí už len pre svetovú skupinu. No ženskej polovice súťaže sa zmeny netýkajú a práve to kritizovala kapitánka britského tímu v médiách, podľa jej názoru by sa mala Medzinárodná tenisová federácia zaoberať rovnako zmenami v mužskej aj ženskej reprezentácii.