Vyzerá to finančne náročne, ale zdanie klame. Sadenie, pestovanie hnojenie. Vyžadujú trochu času, lenže vôbec nie je pravidlom, že ukroja z rodinného rozpočtu.

květináč

Priesady, nemusíte kupovať. Pokiaľ má mama alebo suseda pekné kvety prečo nie? Stačí sa pekne opýtať a môžete ich mať aj vy. Keď nie ste majster slova, v kvetinárstve majú každoročne hromadu pekných okrasných rastlín za lacný peniaz a ešte vám poradia ako sa o ne starať.

Prírodné hnojivo je zázrak a celkom zadarmo. Skrátka si po každom kosení odložte trávu a spravte si kompost. Občas prihoďte zvyšky zo zeleniny a hnojivo je na svete. Udrží rastlinám vlhkosť a dodá všetky potrebné živiny.
Ak ste milovníkmi zrnkovej kávy, rozhodne využijete kávovú usadeninu, ktorá je výborným hnojivom kvôli tomu, že obsahuje mnoho rastlinám prospešných látok.
Na mušky si narieďte slabú vodu s octom a kvety občas postriekajte. Pozor aby nebola veľmi silná mohla by kvety poškodiť.

truhlíky

Čo sadiť? To je už na vás. Ruže, levanduľa, zvončeky alebo pekná skalka. Pri každej rastline si však musíte zistiť na aké miesto ju zasadiť, ako často ju zavlažovať, či má rada slnko alebo tieň. Tieto informácie vás nebudú stáť viac ako 10 minút hľadania po internete.
Nasadiť môžete aj bylinky. Príjemná vôňa v lete a teplý čaj v zime. Bylinku aj s korienkom môžete priniesť z lúky a už ju len pokojne zasadiť. Možno sa vám uchytí aj budúci rok.

Dekorácie nájdete všade po dome. Stará stolička, ktorá môže slúžiť ako stojan, hrnce a košíky ako kvetináče a všetko nepotrebné čo doma máte sa dá pekne využiť.
Môžete pridať krmítko pre vtáky a nezabúdajte na vkusnú misku na vodu. Celkový obraz spojenia flóry s faunou bude vyzerať veľmi pekne. Plochy, ktoré ostali rastlinami nepokryté môžete vysypať štrkom alebo tam nechať len trávnik. Väčšie skaly nájdete aj pri potoku a dreviny na ozdobu nie sú veľmi drahé.

zahrada

Nemusíte robiť kadejaké jazierka alebo vysádzať aleje. V jednoduchosti je krása a kvetinové záhony, skalky a netradičná výzdoba zaujmú hneď na prvý pohľad. Farby môžete nakombinovať podľa vlastného uváženia. A čo je na tom všetkom najlepšie je to, že si oddýchnete. Pri pletí záhrady nad ničím rozmýšľať nemusíte, to je ten úžasný pocit!