Ministerstvo sa chystá  na otvorenie trhu, ktorý by ponúkal možnosti prevádzkovať hazardné hry cez internet aj iným spoločnostiam, ako len národnej lotériovej spoločnosti Tipos, ktorá má v súčasnosti na Slovensku na tento druh podnikania monopol. Návrh zmeny ministerstva predpokladá, že sa mu podarí na poplatkoch vybrať viac peňazí, no okrem nich aj za vydávanie nových povolení. Cena jednej licencie na tento typ podnikania je okolo 5 miliónov eur.

hazard

Licencia za päť miliónov
Kasína a herne na internete budú môcť na Slovensku prevádzkovať aj firmy zo zahraničia, so sídlom v EÚ alebo Európskom hospodárskom priestore. Aj napriek tomu, že suma za jednu licenciu je dosť vysoká, teda cca 5 miliónov eur, ministerstvo financií odhaduje, že medzi firmami bude o získanie povolení na hazardné hry záujem a práve vďaka tomu štát v budúcom roku môže získať len na poplatkoch z hazardu a pravidelných odvodoch z neho okolo 64 miliónov eur.

Sprísňovanie podmienok
V minulosti sa na Slovensku sprísňovali podmienky pre prevádzkovanie hazardných hier, a to malo aj svoje dôsledky, keď vlani klesol na Slovensku počet herní asi o štvrtinu. Naopak, v minulom roku trocha stúpli vklady hráčov do hazardu na úroveň približne 3,46 miliárd eur. Úrady na Slovensku tiež môžu od minulého roka žiadať od súdov, aby zablokovali verejnosti prístup k portálom s nepovolenými hazardnými hrami, zamedziť alebo aj úplne stopnúť prevody peňazí na účty ich prevádzkovateľov. Súdy tak v priebehu jedného roka vydali desiatky rozhodnutí v spomínaných prípadoch. Bola to reakcia Slovenska na prípady, ktoré sa týkali prevádzkovateľov internetových stránok, na ktoré nemal Tipos licenciu, a ktorí nemali príslušné povolenia a takisto neplatili v krajine dane.

obchod

Najvyššia daň za hazard
Hazard, či už sa nám to páči alebo nie, po otvorení sa svetu zamatovou revolúciou sa stal súčasťou už aj našej kultúry, je potrebné sa s tým vyrovnať s ohľadom na všetkých zúčastnených. Hoci štátu závislosť ľudí na hazarde prináša nemalé zisky, do rodín naopak vnáša nepokoj a rozvrat niekedy, bohužiaľ,  až s tragickým koncom.