1.Skalka

                Efektívny spôsob ako začať skrášľovať váš pozemok. Stačí vám trochu piesku či štrku, trochu hliny, kameňov a samozrejme kvietky. Dávajte však pozor najmä na konvalinky, ktoré sú schopné v priebehu niekoľkých rokov zarásť celú skalku.

most

2.Jazierko

                Na stavbu jazierka vám stačí zopár základných vecí ako sú napríklad jazierková fólia, igelit, piesok, kamienky, vodné rastlinky. V jazierku najkrajšie vyniknú lekná, lotosy, pálka úzkolistá ale napríklad aj iskerník. Ak chcete aby vaše dielo bolo ešte krajšie zaobstarajte si zopár rybičiek.

3.Altánok

                Altánky slúžia najmä na relax, spoločné posedenie s rodinou či priateľmi. Vaša záhrada tak bude mať jedinečnú atmosféru.

4.Záhradný domček

                Môžete si doň uložiť náradie, nepotrebné veci atď.  Ďalšou možnosťou záhradného domčeka je záhradný domček s verandou. V domčeku si môžete urobiť praktickú mini- kuchynku, a na verande krásne a útulné posedenie.

5.Ohnisko

                Jednoduchá a pomerne nenáročná vec, pri ktorej vám stačí zopár kameňov, malta alebo cement a je to. Dajte okolo stoličky a krásny večer pod holým nebom sa môže začať.

6.Osvetlenie

                Solárne lampy či iné lampičky krásne vyniknú najmä v tme/v noci. Najšetrnejším spôsobom sú práve solárne lampy. Ďalším z riešení sú fakle či lampičky na baterky.

zahrada

7.Plot

Plot môže tak isto zlepšiť výzor. Typy plotov sú rôzne. Od pletených, cez drevené až po kamenné, betónové či murované. Ploty z plechov sú v dnešnej dobe celkom trendy.

8.Bazén

                Sen každého z nás, ktorý vidíme v amerických filmoch. Spokojne ležíte v bazéne, na nafukovačke a s kokteilom v ruke. Ak hovoríme o bazéne, ktorý je vsadený do zeme a teda nedá sa poskladať, je potrebná oveľa väčšia údržba ako napríklad pri nafukovacom.

9.Trávnik

                Najrýchlejším, najefektívnejším no a samozrejme najdrahším spôsobom je trávnatý koberec. Jednoducho kúpite, položíte a je to. Trávnik je dokonale hustý, zelený a mäkučký.

10.Kríky

                Kríky nie len že vyzerajú úchvatne aj po jednom či dvoch, môžete ich použiť aj ako plot. Trvá to síce nejakú dobu, kým dorastú do požadovanej výšky.

11.Sieť

                Hojdacia sieť medzi stromami je perfektné miesto na oddych. Na takomto mieste sa napríklad veľmi dobre čítajú knihy, počúva hudba…

12.Volejbalová sieť/basketbalový kôš

                Či už si len tak zastrieľať alebo si dať zápas s kamarátmi prinesie to poriadnu zábavu a odreagovanie.

plot

13.Vírivka

                Bublinkový kúpeľ v každom ročnom období. V lete sa schladiť a v zime sa zohriať. Bublinky nie lenže vyzerajú dobre, ale poskytujú jemnú a príjemnú masáž.

 

13 vecí, vďaka ktorým vám susedia budú závidieť záhradu
3 (60%)1