1.Skalka
Efektívny spôsob ako začať skrášľovať váš pozemok. Stačí vám trochu piesku či štrku, trochu hliny, kameňov a samozrejme kvietky. Dávajte však pozor najmä na konvalinky, ktoré sú schopné v priebehu niekoľkých rokov zarásť celú skalku.

most

2.Jazierko
Na stavbu jazierka vám stačí zopár základných vecí ako sú napríklad jazierková fólia, igelit, piesok, kamienky, vodné rastlinky. V jazierku najkrajšie vyniknú lekná, lotosy, pálka úzkolistá ale napríklad aj iskerník. Ak chcete aby vaše dielo bolo ešte krajšie zaobstarajte si zopár rybičiek.

3.Altánok
Altánky slúžia najmä na relax, spoločné posedenie s rodinou či priateľmi. Vaša záhrada tak bude mať jedinečnú atmosféru.

4.Záhradný domček
Môžete si doň uložiť náradie, nepotrebné veci atď. Ďalšou možnosťou záhradného domčeka je záhradný domček s verandou. V domčeku si môžete urobiť praktickú mini- kuchynku, a na verande krásne a útulné posedenie.

5.Ohnisko
Jednoduchá a pomerne nenáročná vec, pri ktorej vám stačí zopár kameňov, malta alebo cement a je to. Dajte okolo stoličky a krásny večer pod holým nebom sa môže začať.

6.Osvetlenie
Solárne lampy či iné lampičky krásne vyniknú najmä v tme/v noci. Najšetrnejším spôsobom sú práve solárne lampy. Ďalším z riešení sú fakle či lampičky na baterky.

zahrada

7.Plot
Plot môže tak isto zlepšiť výzor. Typy plotov sú rôzne. Od pletených, cez drevené až po kamenné, betónové či murované. Ploty z plechov sú v dnešnej dobe celkom trendy.

8.Bazén
Sen každého z nás, ktorý vidíme v amerických filmoch. Spokojne ležíte v bazéne, na nafukovačke a s kokteilom v ruke. Ak hovoríme o bazéne, ktorý je vsadený do zeme a teda nedá sa poskladať, je potrebná oveľa väčšia údržba ako napríklad pri nafukovacom.

9.Trávnik
Najrýchlejším, najefektívnejším no a samozrejme najdrahším spôsobom je trávnatý koberec. Jednoducho kúpite, položíte a je to. Trávnik je dokonale hustý, zelený a mäkučký.

10.Kríky
Kríky nie len že vyzerajú úchvatne aj po jednom či dvoch, môžete ich použiť aj ako plot. Trvá to síce nejakú dobu, kým dorastú do požadovanej výšky.

11.Sieť
Hojdacia sieť medzi stromami je perfektné miesto na oddych. Na takomto mieste sa napríklad veľmi dobre čítajú knihy, počúva hudba…

12.Volejbalová sieť/basketbalový kôš
Či už si len tak zastrieľať alebo si dať zápas s kamarátmi prinesie to poriadnu zábavu a odreagovanie.

plot

13.Vírivka
Bublinkový kúpeľ v každom ročnom období. V lete sa schladiť a v zime sa zohriať. Bublinky nie lenže vyzerajú dobre, ale poskytujú jemnú a príjemnú masáž.