Možno si poviete že sa na internete nenájdete, no skutočnosť je iná. Stačí ak do Google zadáte svoje meno a nájdete tam niekoľko výsledkov ktoré sa môžu zhodovať s vašimi osobnými údajmi.

marketing
 
Keď si rozklikáte  tieto  stránky zistíte že vaše údaje sa zhodujú s tými ktoré sú na internete zverejnené.  Vtedy môže dôjsť ku zneužitiu osobných údajov a môžete prísť o všetkom čo máte a vaše osobné údaje môžu byť zneužité.
 
·         Ľubovoľne tieto osobné údaje zmazať nemôžete , ale môžete požiadať Google aby zmazal vaše osobné údaje z výsledkov vyhľadávania. To nie je však také jednoduché. Minuli rok spoločnosť Google dostal viac ako 2 milióny  žiadosti na odstránenie osobných údajov ,no schválená nebola ani polovica.
 
Google by chcel schváliť všetky žiadosti o zrušenie osobných údajov na internete , avšak neboli opodstatnené a osobne údaje boli ste zverejnené na internete.. Niekomu to môže vadiť a niekoho zase poteší že je jeho meno na internete. Nie vždy sa vypláca nechávať osobné údaje , pretože ich môžu ľahko zneužiť a vy prakticky môžete prísť o všetko. Ako som už písal vy svoju žiadosť poslať môžete , ale môže aj nemusí byť schválená. Musíte tam napísať dôvod prečo by mali byť vaše údaje zmazané z internetu a to všetko v Anglickom jazyku.

bezpečnost
 
·         Možno sa ale  pýtate ako so dostali vaše údaje na internet. Je to  logické . Stačila jedna registrácia na sociálnych sieťach a všetko čo ste tam zadávaní sa dostalo aj na Google. Taktiež ak ste sa registrovali na rôzne online hry či online stránky z video obsahom a vaše informácie mohla použiť tretia strana ktorá zverejnila na internet bez Vášho osobného súhlasu. Či teda chcete či nie údaje na internete ostanú a prakticky si musíte na no zvyknúť. Osobné údaje však môžu byť zneužité vtedy keď sú na internete všetky Vaše osobne informácie napríklad rodné číslo , číslo OP , číslo účtu a podobne . Ak ste ich nezadávali nikam kde by mohli byť zneužite nemáte sa čoho báť.