Od 3.júna 2017 do 1.septembra 2017 ponúka výstava Into the Unknown v londýnskom Barbican Centre 85 scén použitých vo filme Marťan. Audio sprievodca sprostredkuje pokyny fiktívneho režiséra, ktorý riadi scénu a dáva pokyny na interakcie so scénou, kým sa grafika premieta. Tento neštandardný postup zvyšuje zážitok návštevníkov, ktorí sa cítia ako herci a prežívajú to isté, čo filmové hviezdy. Nejde teda len o vopred naplánované premietanie, ktoré je dokonalo spracované, na nerozoznanie od reality. Výstava ponúka vyššiu úroveň. Okrem grafického spracovania dáva návštevníkom pokyny, čo majú urobiť a tiež režisérske pripomienky.
 

mars

  • Film Marťanmal premiéru v roku 2015 a strhol naozaj široké publikum. Hlavnú úlohu vo filme stvárnil Matt Damon, ktorý ako Mark Watney spolu s ďalšími astronautmi takmer zahynul počas misie na Marse. Na červenej planéte sa strhla prašná búrka, ktorá im výskum skomplikovala. V domnienke, že ich kolega je mŕtvy, posádka opustila Mars a vydala sa späť na Zem. Mark Watney však ako zázrakom prežil a keďže sa ocitol na celej planéte sám a mal len obmedzené možnosti, musel hneď začať konať a premýšľať ako prežiť. Ide o veľmi dobre spracované filmové dielo, ktoré potrápi mozgové závity diváka. Vzdialený svet láka každého, ale len málo bežných smrteľníkov by preukázalo toľko kreativity a vôle prežiť. Ak odhliadneme od toho, že z technického hľadiska sú podľa astronómov búrky na Marse slabšie, šplhanie po rebríkoch by malo byť podstatne ľahšie (gravitácia na Marse je asi tretinová v porovnaní so Zemou), výroba vody by bola jednoduchšia z pôdy a ďalšie, film je spracovaný v rámci možností celkom reálne.

 
Territory štúdio, ktoré vzniklo, aby priblížilo marťanskú filmovú realitu nadšencom, verne zobrazuje kontrolné stredisko NASA, ktoré divák vidí vo filme. Bolo navrhnuté podľa predpovedí samotnej agentúry NASA, ktorá ho zostavila v projekte Jet Prepulsion Lab.

vesmír

Okrem marťanského centra sa na výstave návštevníkom páčia aj ďalšie expozície zo sveta umenia, filmu a literatúry, zameraných na scény objavujúce a skúmajúce vesmír. Na svoje si prídu aj čitatelia fantazijných diel Julesa Verna, originálnych modelov z Godzilly alebo Jurského parku, ďalších filmov, ako Star Wars alebo Star Trek a mnohých ďalších skvelých stvárnení iných svetov.