Firemné benefitydnes patria k štandardným veciam ktorými sa firmy radi chvália nielen pred svojou konkurenciou ale najme takto lákajú nových zamestnancov. V dobe kedy je dostatok práce a ani s dochádzaním do práce nie je problém sa tu ale nájdu spoločnosti ktoré ešte stále za benefity považujú masážne poukazy alebo stravné lístky.

kontrukce.jpg
 
Benefit je benefit
 
Firemný benefit,  by mal v prvom rade zodpovedať firme ktorá ho ponúka. Ak sa teda jedná o spoločnosť kde väčšina zamestnanou je manuálne pracujúca či už ako obsluha strojov alebo ťažko manuálne pracuje. Daný benefit by mal byť vo forme pravidelného poukazu napríklad na neslávne spomínané masáže. Keďže v tomto prípade sa jedná o opodstatnený benefit. Samozrejme by mala byť zohľadnená celá firma a mal by byť braný ohľad aj na zamestnancov ktorý práve ťažko manuálne nepracujú, no sú pod neustálym stresom. A tak by aj im mala byť ponúknutá možnosť či si vyberú masáž alebo napríklad pobyt v prírode alebo rôzne zľavy v kníhkupectve alebo kine. Na to ale väčšina firiem ohľad neberie. Ináč povedaná, podľa benefitov spoznáte či sa jedná o poctivého zamestnávateľa. 

pracovník.jpg
 
Benefit rozhodne nie je
 
O tom čo je a čo nie je benefit by sa dalo polemizovať večnosť, ale rozhodne medzi ne nepatria stravné lístky. A to aj keby vám doplácali nad rámec zákona. To je iba obyčajná slušnosť, nič viac. Iné by bolo ak by ste zarábali stabilne nad 2000€, no potom by ste to mohli chápať skôr ako urážku. A tak tu stravné lístky rozhodne nepatria. Vrcholom pokrytectva ale bývajú športové poukazy ak vedenie firmy vie že sa zamestnanci nevedia dohodnúť ani len na tom aby sa na niečom dohodli. V takom prípade poukaz na spoločnú športovú aktivitu je jasnou ignoranciou zamestnanou zo strany vedenia spoločnosti. Výnimkou u nás nie sú ani firemné večierky za ktoré vám symbolicky stiahnu peniaze. Síce sa jedná o zanedbateľnú čiastku ale práve v takej maličkosti ako je pár tisíc za párty pre firmu ktorej ste zarobili aj 100 krát viac ukáže ako si vás cení.