Počas nášho života máme možnosť spoznávať skutočne rôzne veci. Keď máte trochu viac financií, môžete cestovať, môžete chodiť kam len chcete a to je niečo, čo určite oceníte. Je dôležité, aby ste sa sústredili na veci, ktoré môžete dosiahnuť. Z mnohých dôvodov. Ale podstatné je to, že práve cestovanie vás môže urobiť skutočne šťastnými. Prečo? Pretože takto môžete spoznať úplne novú kultúru. A to je naozaj niečo, čo sa oplatí. Hovorí sa, koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom. Ale ono to platí aj práve pri kultúrach. Ako Európania sme si v tomto veľmi podobní, no napriek tomu je veľký rozdiel v tom, ako sa ku sebe správajú Briti a ako sa správajú napríklad Taliani.

lotyšsko
 
Z rôznych dôvodov bývame viac alebo menej uravretí, viac alebo menej konzervatívni. Vo všeobecnosti sme zvyknutí na to, že oblasť Škandinávie a Británie je trochu chladnejšia a že sa to týka aj ľudí. Počas života sa stretávame s naozaj veľkým množstvo stereotypov, čo sa týka obyvateľov jednotlivých krajín, nemyslíte? Či už sa stretnete s Talianom alebo Švédom, vždy vám vzadu v hlave zablikne či nebude taký alebo onaký. Pre ľudí z konkrétnej krajiny zvyknú byť typické niektoré vlastnosti, no aj tak to neznamená to, že sú všetci obyvatelia krajiny takí ako ich máme zafixovaných.

knihovna
 
V každom prípade by ste mali vedieť, že kultúry sú naozaj rôzne. Vedeli ste o tom, že v Číne je pokladaná biela farba za smútočnú farbu? Preto ju nosia aj na pohreby a dievčatá sa v nej rozhodne nevydávajú. A vedeli ste napríklad aj to, že Mexičania sú zvyknutí pri rozhovore stáť veľmi blízko pri sebe a používať fyzický kontakt? Ak sa od nich odtiahnete, lebo vám to bude nepríjemné, pokladá sa to za veľmi neslušné. Za neslušné sa u nich pokladá aj to, keď prídete na večeru načas. Musíte meškať aspoň dvadsať minút a vo všeobecnosti platí, že čím viac, tým lepšie.