Ak si kúpite smartfón, máte všetko potrebné v jednom zariadení, nehovoriac o kvalitnej kamere, ktorou sa dá natáčať i fotiť. Takáto kamera je dnes už samozrejmou súčasťou každého mobilného zariadenia. Práve preto už pojem digitálny fotoaparát nie je takým strhujúcim pojmom ako niekedy. Aj dnes však nájdete digitálne fotoaparáty, ktoré stoja okolo 700 Euro /!/, lenže nájdete aj za 10 Euro. Ktorý by bol teda vhodný vybrať? Ceny sú také rozdielne! Ako vravím, digitálne fotoaparáty klesajú na cene /tie normálne/, pretože kamerou dnes disponuje každý mobil. Tak dokážeme nájsť kvalitný digitálny fotoaparát do 100 Euro.
focení telefonem
Preto zrejme aj tu platí, nájsť tú zlatú strednú cestu. A ja som ju už dúfam našiel. Ide o následovný produkt:
Digitálny fotoaparát Lexibook DJ050FE
Na začiatku ma zaujal dizajn, kedy tieto modely majú cool výzor s logom Ferrari. Lexibook DJ030FE /50 Euro/ je tá najlacnejšia alternatíva, pričom Lexibook DJ040FE stojí skoro 70 Euro. No a ja som našiel tento typ Lexibook DJ050FE, ktorý má oproti týmto dvom modelom lepšie parametre, čo značí aj inovovaný názov 050FE a dokonca stojí 58 Euro! Dokonca má aj krajšie sfarbenie. Takisto v porovnaní s ostatnými modelmi tejto cenovej kategórie sa mi zdá najvýhodnejší čo sa týka predovšetkým parametrov, ale do očí Vám udrie i spomínaný dizajn, ktorý sa mi zdá takisto najsympatickejší z ostatných ponúk. Tak Vám s dovolením opíšem, o aké parametre a funkcie vlastne ide.
muž s fotoaparátem
Rozlíšenie
Digitálny fotoaparát disponuje 5 mega pixelovým senzorom a LCD displejom s rozmermi 2, 4 palcov. Zaujalo ma slušné rozlíšenie fotiek, ktoré si môžeme nastaviť až na 3264 x 2448 alebo 3648 x 2048, na výber je aj skvelé rozlíšenie v HD s rozmeri 16:9, pokiaľ zvolíme možnosť rozlíšenia 1920 x 1080. Samozrejme, disponuje aj menšími rozlíšeniami. Záleží len na Vás, aké si nastavíte. Spomenul som len tie najlepšie, ktorými disponuje.
podzimní krajina
Funkcie
Produkt má v sebe integrovanú pamäť na ukladanie o veľkosti 16MB, no dá sa zväčšiť, pričom do fotoaparátu môžeme vsunúť SD kartu s kapacitou do 8GB. /Na fotky to bohato stačí./ Môžem približovať pomocou funkcie Zoom až 8x, dá sa vypnúť blesk a odstrániť takzvaný efekt „červených oči“, ktorý býval častou nepríjemnosťou v dobách starších fotoaparátov. Produkt má aj USB vstup na napájanie napríklad s počítačom či notebookom.
Cena
58, 27 Euro