Vyzerá to tam naozaj krásne, zájdeme tam autom a len málokedy sa môže stať, že nás prekvapí nejaký nečakaný teroristický útok. Nie je to krajina, v ktorej by sa diali nejaké vzbury a problémy a aj to sú niektoré z dôvodov, prečo tak radi Chorvátsko navštevujeme. Aj keď však do tejto krajiny chodíme naozaj veľmi často, čo o nej vlastne vieme? Môžeme povedať, že ho poznáme? Alebo si len myslíme, že o ňom vieme všetko? Pozrime sa spolu na niekoľko zaujímavostí o Chorvástku, ktoré s obľubou nazývame „slovenským morom“.
vzduchové balony
 
Môžete si dať jedno pivko alebo aj dve
Chorvátsko je jednou s krajín, kde si môžete dať nejaké to pivečko alebo pohárik vínka. Ak vás náhodou zastavia policajti, nemusíte sa báť, narozdiel od Slovenska, tu je hladina promile o trochu vyššia ako len nula nula. Okrem toho, kto by si už len nedoprial úžasné chorvátske pivo Karlovačko či Ožujsko? Veď je to jedna báseň, s výhľadom na more.
 
Bolo osídlené už okolo staršej doby kamennej
Kto by si bol pomyslel, že v okolí Jadranského mora sa ľudia usídľovali už takto skoro? No vzhľadom na nálezy, ktoré boli nájdené v jaskyniach v okolí ostrovov Hvar a Palagruža môže byť jasné, že Chorvátsko má skutočne dlhú históriu.
město Dubrovník
 
Kultúrne a historické pamiatky chránené UNESCOM
Tak tých je v Chorvátsku naozaj veľmi veľa a môžeme povedať, že majú byť skutočne na čo a právom hrdí. Či už je to všetkým známy Dubrovnik, ktorého pôvod siaha až do čias antiky. Mesto patrí k historickým a práve z tohto dôvodu sa obyvatelia mesta snažia zachovať tento charakter. Ďalej je to Split, v ktorom sa nachádza nádherný palác. Ale prírodných pamiatok majú taktiež naozaj veľa. Keď budete mať čas, určite sa nezabudnite zastaviť v národnom parku Krka.
 
Na všetky tieto veci sú Chorváti právom hrdí. Patrí to pod ich dedičstvo, pod ich kultúru a verte tomu, že si to skutočne veľmi vážia.