Prejdime sa spätne do roku 2000, keď sme všetci verili, že priehľadné stolové počítače Apple a nafukovací nábytok boli cestou do budúcnosti.Prechodom do nového tisícročia dostali naše počítače oveľa menšie rozmery, nie sú transparentné a nikde nie je vidieť nafukovací nábytok. Ale tie obrazy budúcnosti, kde sa prsty nemusia dotýkať obrazoviek sú stále veľmi reálne. A na základe týchto dohadov Apple začal pri svojom iPhone uvažovať o bezkontaktných ovládacích prvkoch. Nič však zatiaľ nie je oficiálne potvrdené.

smarthphone

Možnosť, že sa nemusíte dotknúť obrazovky, aby ste ju odomkli, zneje priamo ako z filmu sci-fi. V apríli tohto roku však spoločnosť Bloomberg  zverejnila správu, v ktorej sa špekuluje o tom, že by Apple mohol mať dve nové vylepšenia v rámci budúcich iteráciách obľúbeného zariadenia, ktorým je iPhone: dovnútra zakrivená obrazovka a bezkonkurenčné ovládanie gestami.

Mohli by naše iPhony mať obrazovky, ktoré sú tak technologicky pokročilé, že by sme ich nemuseli poklepkávať, aby otvorili Instagram? Mark Gurman zo spoločnosti Bloomberg napísal vo svojej správe, že funkcia ovládania umožní používateľom iPhone vykonávať niektoré úlohy tým, že sa prstom priblížime na obrazovku bez toho, aby sme ju skutočne poklepali.  Gurman však pokračoval v tom, že určite potrvá nejaký čas. kým túto novú futuristickú funkciu dostaneme o reálnej podoby. Predpokladá sa, že sa to nestane minimálne dva roky, ak to vôbec nastane.

nové mobily

Ďalšou vlastnosťou by mohla byť možnosť, aby sa iPhone mohol zakriviť dovnútra.Spoločnosť ManRumors oznámila, že smartfóny Samsung už sú zakrivené,ale iba na okraji obrazovky. Každý iPhone používa plochú obrazovku. iPhone X používa obrazovku OLED, ktorá sa mierne ohýba, ale nie je viditeľná pre oči. Displeje OLED môžu byť tvarované do kriviek alebo môžu byť dokonca zložené, na rozdiel od menej flexibilnej technológie LCD obrazoviek používanej v predchádzajúcich telefónoch iPhone. Apple tiež pracuje na novej technológii obrazovky známej ako MicroLED, ale to potrvá tri až päť rokov.
Zatiaľ môžeme len dúfať, že v budúcnosti budeme mať bezdotykové alebo skladacie telefóny. Dovtedy si vychutnávajme funkciu rozpoznávania tváre, ktorá bola nedávno tiež len ďalekou budúcnosťou.