Jazyk a kultúra sú úzko prepojené. Učenie sa o kultúre je jednou z najzaujímavejších vecí, ktoré s učením jazyka súvisia. 
V Kórei sa potraviny často podávajú vo veľkom množstve naraz, na rozdiel od jednotlivých menších jedál bežných na Západe.

jídlo

Skôr ako začnete v Kórei jesť.
Fráza„Jal meoggessseubnida“ (Dobrú chuť.) sa považuje v Kórei za mimoriadne zdvorilú a treba ju vždy pred jedlom povedať.

Etiketa pri pití
Nenalievajte si do svojho vlastného poháru. Namiesto toho venujte pozornosť pohárom vašich susedov. Ak je ich pohár viac ako polovice prázdny, naplňte im ho. Nedržte svoj pohár jednou rukou, keď ho niekto ide doplniť. Namiesto toho, ho držte v oboch rukách. Týmto dáte najavo, že vám nevadí, keď vám ho doplní.  Nedovoľte, aby bol váš pohár prázdny, ak už nechcete piť, ponechajte ho aspoň do polovice plný. Neodmietnite prvý nápoj s tými, ktorí sedia pri stole. Namiesto toho si dajte pohár s vodou alebo sódou, ak nechcete piť alkohol.

Etiketa pri jedení
Nezdvíhajte si misku s ryžou do úst. Namiesto toho nechajte misku na stole a ak to bude potrebné, sklopte sa k nej (ale zároveň nie veľmi blízko k stolu). V Kórei môžete použiť na jedenie ryže aj lyžicu, v Japonsku a v Číne to nie je bežné-
Nepoužívajte svoju sadu paličiek, ak pri jedle sú paličky. Namiesto toho použite poličky, ktoré sú k jedlu priložené.

Nezačnite jesť, dokým každý pri stole nemá naložené jedlo. Namiesto toho čakajte, kým bude mať každý naložené, a pred tým, než začnete jesť a piť, postupujte podľa ostatých ľudí pri stole. Najlepšie je čakať, kým najstaršia osoba začne jesť a potom môžete jesť aj vy.

rýže

Nenakladajte si viac, ako môžete jesť. Považuje sa to za mrhanie jedlom. Je v poriadku, ak necháte v miske niekoľko zŕn ryže.
Nehovorte s plnými ústami. Namiesto toho prehltnite jedlo a potom hovorte.
Nikdy nejedzte priamo z nakladacích tanierov. Namiesto toho najprv položte jedlo na svoj tanieri a potom ho môžete v kľude zjesť.
Nejedzte príliš rýchlo alebo príliš pomaly. Namiesto toho sa pokúste jesť rovnakým tempom ako ostatní pri stole.