Mnohých ľudí viac ako cestovanie po Európe, láka práve cestovanie do krajín, ktoré nie sú bežnému Európanovi dostupné. Cestovanie do Číny láka naozaj veľké množstvo ľudí, no nie každý vie, aká je vlastne čínska kultúra. A už vôbec nevie nič o tom, že práve čínska kultúra je taká bohatá, že by sme sa o nej mohli naozaj učiť aj celý život. Pozrime sa spoločne na ňu a na všetko, čo obnáša. Čo všetko ste o nej vedeli? A čo je pre vás novinkou?
1.       Nepretržitý vývoj. Ak je nejaká kultúra, ktorá sa po celý svoj „život“ vyvíja naozaj svojbytne a jej vývoj sa ešte doteraz nezastavil, tak je to práve táto. Ani v minulosti nebol vývoj čínskej kultúry nikdy prerušený a práve preto je schopná sa neustále pretvárať a vyvíjať.
čínská Geisha
2.       Je to jedna z najstarších civilizácií vôbec. A to je určite niečo, čo je väčšine ľudí skutočne známe. Čína si môže pripísať zásluhy za veľké množstvo vynálezov a ich história je naozaj neprekonateľná a veľmi fascinujúca. Každý si Čínu váži pre niečo iné. A nielen preto, že sú schopní vyrábať neskutočné množstvo produktov a dvojprúdovú diaľnicu postavia za pár dní.
3.       Čínska kaligrafia a typické maľby.To je jedna z mála vecí, vďaka ktorej Čínu registrujeme. Typické písmo, ktoré pripomína rôzne pospájané čiary je neopakovateľné a považuje sa aj za druh umenia. Vôbec sa niet čomu čudovať. Číňania majú tradičné maliarstvo, ktoré ale spájajú so západnými technikami, ktoré si osvojili naozaj veľmi rýchlo. Kombinácie sú pre nich atraktívne a pre nás určite tiež.
čínský mnich
4.       Dôležitosť knižníc a múzeí.To je niečo, čo oceňuje nielen kultúra, ale aj vláda a ich výstavbe venuje naozaj veľké množstvo času a peňazí. Vzdelanie je pre nich naozaj dôležité a niet sa čomu čudovať, pretože školné na vysokej škole je u nich skutočne veľmi drahou záležitosťou.
 
Na Číne však môžete nájsť oveľa väčšie množstvo zaujímavých vecí, ktoré vás prekvapia alebo aj zarazia. Je to určite miesto, ktoré má mnoho kultúrnych zvykov a tradícií.