Hokej je obľúbený šport u malých i veľkých. Hrá sa na všetkých úrovniach, od amatérov, po profesionálnu ligu. Naša krajina sa môže pýšiť tým, že vychovala mnoho skvelých hokejistov, ktorí dosiahli svetovú úroveň a hrajú v najvyšších ligách. Hokej je náročný šport po technickej stránke, hráči musia mať skvelú kondíciu, fyzickú zdatnosť, vytrvalosť a húževnatosť. Veľké nároky sa kladú aj na hokejovú výstroj, ktorá je nevyhnutnou výbavou každého hokejistu počas tréningov na ľade, alebo zápasov. Hokejová výstroj zvykne vážiť aj niekoľko kilogramov, preto je nevyhnutná zdatnosť a sila hráča.

lední hokej

Hokejová prilba

Hokejová prilba patrí k povinnej výbave hokejovej výstroje. Kedysi to tak síce nebolo, ale zmenou štýlu pravidiel, zrýchlením hry si situácia vyžiadala nutnosť používania prilbu. Hokejová prilba chráni chúlostivú a zraniteľnú časť hráčovho tela, hlavu. Aj pre amatérskych hráčov musí prilba poskytovať maximálnu ochranu hlavy, mala by sa dokonale prispôsobiť tvaru hlavy hráča a mala by byť dobre fixovaná. Vývoj napreduje aj v hokeji a tak sa dnešné prilby vyrábajú vo vysokej kvalite, modernom dizajne. Hokejové prilby disponujú kvalitnou výplňou s rôznymi stupňami tvrdosti, ktoré poskytujú ochranu pred nárazom. Možnosť nastavania veľkosti, flexibilita v prispôsobení, ergonomicky tvarované kryty na uši, mriežka s optimálnym profilom pre ideálne videnie, systém ventilácie pre odvetrávanie hlavy, to všetko sú parametre, ktoré musia spĺňať prilby pre hráčov na rekreačnej úrovni. Pre hráčov na profesionálnej úrovni musia helmy spĺňať prísne kvalitatívne a bezpečnostné normy a musia byť schválené medzinárodnou federáciou ľadového hokeja.

zápas

Základná výbava hráčov hokeja

Okrem prilby patrí k povinnej hokejovej výstroji aj chránič krku, ramien, lakťov, chránič na zuby, rukavice, nohavice, holenné chrániče, suspenzor. Dôležité sú všetky chrániče, ktoré zabraňujú možným zraneniam. Možnosti bolestivých zranení je počas hokeja mnoho. Pády na tvrdú ľadovú plochu, údery hokejkou, zásah pukom a nebezpečne ostré čepele na korčuliach, to všetko sú možné príčiny zranenia. Hokejová výstroj musí hráčovi dobre sedieť, chrániče musia byť dobre utiahnuté, aby mohli spoľahlivo chrániť hráčovo telo, ale zároveň nebránili v pohybe. Moderná hokejová výstroj sa vyrába z ľahkých, ale pevných materiálov, aby bola zabezpečená ochrana hráča a zároveň sa znižovala hmotnosť kompletnej výstroje. Kvalitnú hokejovú výstroj svetových značiek nájdete v špecializovanom internetovom obchode na https://www.hokejovekorcule.sk/.