Isté druhy zamestnania si vyžadujú používanie pracovného oblečenia a pracovnej obuvi. Ak zamestnancovi hrozí riziko poškodenia zdravia pri práci je nutné používanie ochranných pracovných prostriedkov. Ak zamestnanec pracuje v prostredí, v ktorom odev a obuv podlieha veľkému znečisteniu, alebo opotrebovaniu, je zamestnávateľ povinný poskytnúť mu pracovný odev a obuv. Práve zdravotníctvo je sféra, kde sa tento druh pracovných prostriedkov využíva. Zdravotnícke oblečenie a zdravotná obuv sú nevyhnutným vybavením lekárov a sestier pracujúcich v nemocniciach či iných zdravotníckych zariadeniach.

nohy

Ako si vybrať vhodnú zdravotnú obuv


Mať pohodlnú obuv je potrebné nielen počas voľnočasových aktivít, ale aj v práci. Zdravotný personál trávi v práci nekonečne dlhé hodiny státím pri pacientoch, alebo chôdzou. Preto, aby sa vyhli problémom s chodidlami, bolestiam kĺbov a šliach, či tvorbe kŕčových žíl je dôležité, aby si vybrali pohodlnú a kvalitnú zdravotnú obuv. Pri výbere by si mali všímať kvalitu materiálu a celkové spracovanie zdravotnej obuvi. Podrážka by mala dostatočne pružná, ohybná a protišmyková. Podrážka z kvalitného materiálu dobre tlmí nárazy pri chôdzi a pomáha predchádzať únave. Ďalším dôležitým faktorom pri výbere zdravotnej obuvi je výstelka. Mala by byť anatomicky tvarovaná, v špeciálnej obuvi je odnímateľná a antibakteriálna. Niekto preferuje masážny typ stielky, ktorá masíruje chodidlo a pomáha stimulovať krvný obeh. Na záver si pri výbere všímajte zvršok. Môže byť buď kožený, textilný, alebo syntetický. Kožený zvršok je prírodný materiál, ktorý zaručuje dlhú životnosť, pohodlie a priedušnosť. Pre zdravotníkov sa vyrába aj špeciálna obuv, ktorá je antibakteriálna, vodeodolná a dá sa prať.

boty

Pri výbere si všímajte odporúčania výrobcu


Zdravotná obuv je vhodná na nosenie pre pracovníkov najmä v zdravotníctve, ale aj vo farmaceutickom priemysle, vo výskume, či v potravinárstve. Pri výbere si všímajte odporúčania výrobcu, nakoľko zdravotná obuv môže byť určená do interiéru, alebo exteriéru. Vyrába sa veľa typov zdravotnej obuvi, ako šľapky, sandále, poltopánky, alebo členková obuv. Spokojnosť a pohodlie počas celého dňa zaručí aj dobre zvolená veľkosť. Nákupom v spoľahlivej spoločnosti, ktorá si dá záležať na kvalitných produktoch máte záruku vašej spokojnosti.
Internetový obchod, ktorý vám ponúkne odborné poradenstvo, dobrý servis, rýchle dodanie a kvalitné pracovné odevy a obuv nájdete na https://www.dualbp.eu/.