Pre zdravé nechty môžete spraviť mnoho vecí v pohodlí vášho domova. Ako pri všetkým zdravotných problémoch, tak aj pri poškodených nechtoch treba začať z vnútra. Správnym stravovaním môžete ich stav zlepšiť. Chutné čučoriedky detoxikujú organizmus, zlepšujú stav pokožky a aj nechtov. Sladké banány podporujú ich rast. Ak máte krehké nechty, jedzte častejšie mäso z lososa. Pri ich lámavosti pomáhajú ľanové semienka. Častou konzumáciou mrkvy, brokolice a marhúľ zabránite vzniku bielych bodiek na nechtoch a ich štiepeniu.

nehty

Vaše krásne nechtysú naozaj dôležité. Môže sa stať, že pracujte v prostredí, ktoré im škodí. Používate agresívne chemické prípravky a čistiace prostriedky. Takto svoje nechty ničíte. Využite preto čo najčastejšie ochranné rukavice. Nezakrývajte ich chyby lakmi, ale ozdravte nechtíky pomocou domácich trikov. Keď už sme pri lakoch…Vedeli ste, že prvý vyrobili v roku 1917 a bol ružovej farby?
Čo najčastejšie ruky krémujte výživnými krémami, alebo ich olejujte. Pri sledovaní televízie si môžete vyrobiť zábal z nahriateho olivového oleja. Pomáha aj obyčajná voda s citrónom.

Pri úprave nechtov využívajte hlavne sklenené a papierové pilníky. Klasické kovové môžu vaše nechty poškodiť. Vždy pilníkujte zo strán smerom do stredu a kožičku okolo nechtov nikdy nestrihajte. Len ju jemne zatlačte drevenou špachtľou a potom ju naolejujte, alebo využite aloe gély. Strihanie nechtov sa neodporúča, pri tejto procedúre príde často k zlomeniu nechtov a môžu začať praskať.

laky

Ak ste sa rozhodli pre domácu manikúru, tak dbajte na to, aby bola prvá vrstva laku priehľadná. Farebné laky nechty často zafarbia do žlta. Schnutie laku urýchlite ponorením nechtov do studenej vody, alebo si môžete kúpiť špeciálny urýchľovací sprej. Iste túžite po tom, aby vám lak vydržal čo najdlhšie. V tom prípade pred lakovaním potrite nechty octom, tento malý trik predĺži životnosť laku o dva až tri dni. Pri odstraňovaní laku nepoužívajte odlakovače s acetónom, ktorý nechty ničí. A akú farbu si vybrať? Červená je nesmrteľná a sexi, každá sýta farba je momentálne trendová a ak milujete trblietky, tak ich kľudne použite.