Mnohí ľudia v súčasnosti odchádzajú do zahraničia a povedzme si úprimne, asi sa im v dnešnej dobe ani nikto nečuduje. Napriek tomu by ste si mali uvedomiť, že aj Slovensko je krásne a že má zmysel sa sem vrátiť. Hlavne vtedy, keď so sebou beriete aj svoje deti. Vtedy by to malo byť dokonca aj povinné. Čo sa týka vzdelania, asi je každému jasné, že úroveň škôl môžeme skutočne porovnávať a občas nám výsledky celkom dobré nevyjdú. Mnohí ľudia však napriek tomu dúfajú a veria, že sa niečo zmení a z toho dôvodu sa snažia urobiť niečo navyše.

student

Napríklad chcú, aby ich deti mali možnosť vyštudovať školu aj na Slovensku.
Keď sa nesnažíte o to, aby ste boli občanom krajiny, v ktorej práve žijete, je to podobné, ako keby ste mali dvojité občianstvo. To však znamená, že máte voči svojej rodnej krajine aj nejaký záväzok, ak si chcete nechať otvorené zadné vrátka. To napríklad znamená, že vaše deti musia absolvovať aj skúšky zo slovenského jazyka. To je pre mnohé deti naozaj veľmi problematické. V krajinách a štátoch, kde je silná slovenská menšina sa našťastie otvárajú aj slovenské školy. Deti do nich väčšinou chodia raz za dva týždne a učia sa tam klasický slovenský jazyk, správny pravopis a väčšinou práve gramatiku.

učivo

Keď sa však pozriete na iné štáty, deti musia počas letných prázdnin robiť komisionálne skúšky, ktoré robia často aj študenti, ktorí z niektorých predmetov prepadnú. Je veľmi dôležité, aby ste si uvedomili, že práve toto môže byť pre deti veľmi stresujúce. Bohužiaľ, na Slovensku je takýto zákon, ktorý sa jednoducho musí dodržiavať, je to súčasť nášho vzdelávacieho systému. Na druhej strane si musíte uvedomiť, že to má svoje výhody, hlavne vtedy, keď naozaj nezavrhujete možnosť, že sa jedného dňa vrátite späť na Slovensko. Predsa nemôžete očakávať, že bude všetko prebiehať bez komplikácií. Nemajte však obavy, vaše dieťa to určite zvládne.