Každý si do svojej spálne vyberá farbu ktorá Vám vyhovuje alebo ktorá sa Vám páči. Avšak farby ktoré si vyberáte nemajú len skrášľovaciu podstatu. Každá farba má svoj význam.

ložnice
 
Žltá farba
 
S touto farbou to netreba až tak preháňať. Ak si vyberiete žltú , zvoľte skôr svetlejšie  , či sýtejšie odtiene. Pri ránom stavaní nás táto farba dokáže prebudiť viac ako káva. Táto farba nám prinesie viac energie, radosti a chuti do života a pri tom je to len obyčajná farba.  Naopak večer nás dokáže upokojiť a človeku sa bude lakšie zaspávať.
 
Modrá farba
 
Patrí medzi kategórie chladných farieb a táto farba je vhodná letných mesiacoch , keďže náš telo potrebuje počas teplých moci , chlad. Modrá farba nám zaručuje pokojný a dobrý spánok čo prinesie množstvo energie na ďalší deň. Navyše modrá farba nám poskytuje harmonicky pokoj a pozitívne myslenie.
 
Biela farba
 
Poskytuje nám príjemný spánok , bez akéhokoľvek nepríjemného prebúdzania. Tak ako sa budíme do bieleho rána , budíme sa do bielej izby ktorá nám zaručuje pokoj a harmóniu. Navyše slnečné svetlo nás prebúdza , a niečo podobné je aj pri bielej farbe no toto prebudenie je prirodzenejšie.

nábytek
 
Žlto zelená
 
Táto farba nám poskytuje príjemné pocity a elán do ďalšie dňa. Žltá a zelená sú jarné farby , teda znamená to že príroda sa prebúdza do jarného rytmu. Niečo podobné zažívame aj pri ránom stavaní. Táto farba nás dokáže naladiť a prebudiť do pekného dňa bez stresu a únavy..
 
Bledá farba
 
Táto farba nie je u ľudí moc populárna ale má priaznivé účinky. Dokáže nás upokojiť a nastaviť do pracovného dňa. Je skôr vhodnejšia  do malého priestoru , teda do malej spálne či izby. Najčastejšie sa táto farba vyskytuje na internátoch , či ubytovniach a starších bytoch. Navyše táto farba má dokonalú súhru z doplnkami a dobre vyniknú z touto farbou. Ak máte radi obrazy , či bytové sochy pekne zladia so šedou farbou.