Elektronická cigareta, ako prvá bola vyrobená a patentovaná v Číne, už v roku 2006. Práve Čína je najväčším producentom elektornických cigariet po celom svete. Na Slovensku sa začala elektornická cigareta objavovať okolo roku 2007.
Fajčiari sú v dnešnej dobe naozaj dosť utláčanou skupinou ľudí v našej spoločnosti a okolitý svet sa snaží ich čo najviac izolovať v snahe chrániť nefajčiarov. Nová generácia cigariet, pri ktorej nevydychujete dym, nedochádza k horeniu,ale vydychujeme vodnú paru teda hmlu, miniatúrne kvapôčky vody.

elektronická cigareta

Oproti tradičnému fajčeniu cigariet, elektornická cigareta je šetrnejšia pred vydychovaním škodlivých produktov. Nové možnosti ponúka, aj široký výber rôznorodých príchuti. Množstvo nikotínu je v elektoronickýh cigaretách voľitelné. Nemusíte teda meniť svoje fajčiarske návyky a zvoliť si zdravšiu a zároveň lacnejšiu alternatívu fajčenia v podobe elektronickej cigarety. U mnohých ľudí vedie elektronická cigareta k znižovaniu obsahu nikotínu až k úplnej abstinencii.

Z čoho sa elektronická cigareta skladá?
Batéria– LED dioda má zvyčajne funkciu horiacej cigarety, ale umožňuje aj oznámenie o vybití batérie. Batéria je zdroj prúdu, ktorý tvorí podstatnú časť cigarety. Existujú dva typy automatické a manuálne. Je to jednoduché, automatická batéria sa zapne sama pri potiahnutí z cigarety, pričom manuálnu musíte zapnúť určeným tlačidlom.
Náplň elektronickej cigarety– Náplň, z ktorého, keď potiahnete sa vytvorí para. Tieto náplňe sa vyrábaju buď čisté, teda obyčajné ako tabak, alebo náplne s rôznym druhom ochutených príchuti.

nekuřák
 
Výhody elektornickej cigarety :
1Zápach – Elektronická cigareta je bez zápachu, cítiť je iba zvolená náplň.
2Zdravie – Neobsahuje rakovinotvorné látky.
3Žiadne pasívne fajčenie pre vašich blízkych.
4Finančne výhodnejšie.
5Fajčenie, aj na zakázaných miestach.
6Necítiť z oblečenia, úst.
7Hľadanie popolníkov, či lietajúci tabak.
8Omylom zlomenie cigarety.
9Najlepší spôsob, ako prestať fajčit.